Kriminalisté obvinili muže z dvojnásobné vraždy

0

V pondělí 27. července jsme prostřednictvím linky 158 přijali oznámení od náhodného svědka, který nás upozornil na nález těla ženy v katastru Rovenska pod Troskami. Zjistili jsme, že se jedná o pohřešovanou 35letou ženu z Jablonecka, která zmizela v sobotu 25. července po návštěvě restaurace v centru Rovenska.
Tělo další mrtvé ženy nalezl opět náhodný svědek na jezu řeky Jizery v Turnově ve středu 5. srpna. V tomto případě se jednalo o 39letou ženu ze Semilska.
Vzhledem k tomu, že k událostem došlo za nejasných okolností, a nebylo možné vyloučit cizí zavinění na smrti obou žen, převzali si jejich prověřování kriminalisté Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Ti po nashromáždění potřebných důkazů oba případy kvalifikovali jako zvlášť závažný zločin vraždy a 5. srpna v odpoledních hodinách zadrželi 42letého muže z Kutnohorska, kterého z jejich spáchání podezřívají.
Ve čtvrtek 6. srpna vyšetřovatel služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Libereckého kraje obvinil zadrženého 42letého muže ze zvlášť závažného zločinu vraždy obou žen. Obviněnému tak v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v rozpětí od patnácti do dvaceti let nebo trest výjimečný.
Vojtěch Robovský, oddělení tisku a prevence, Policie ČR Liberec

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.