Křeslo pro hosta s autorským čtením

0
V pondělí 21. října jsme v rámci programu Křeslo pro hosta přivítali v naší knihovně milé hosty, a to spisovatele Michala Vaněčka a herečku Evu Hruškovou. Přijeli k nám představit novou pohádkovou knížku Prázdniny s dráčkem. Paní Eva Hrušková v úvodu přečetla jednu kapitolu z této knížky, v níž hlavní hrdina Vojta najde záhadné vajíčko se zelenými puntíky, z něhož se nakonec vyklube mluvící dráček Bronťa. A jak je to dál? To si musí již každý přečíst či poslechnout na CD sám.
Následovala tisková konference s autorem. Paní Hrušková dělala konferenciérku a děti se mohly pana Vaněčka zeptat na cokoliv. Nejčastěji se ptaly na to, kde hledá inspiraci pro své knihy, jak dlouho psal tuto knížku, jak vznikají ilustrace, co se musí dělat s knížkou v tiskárně, aby byla tak pěkná, nechyběly však dotazy na tělo, například zda umí karate, má rád Hvězdné války, v jakém domě bydlí, jestli má rád počítače.
Naši prvňáčci a druháčci tak strávili příjemnou hodinu s milými hosty a pohádkovou knížkou, kterou si mohli zakoupit a nechat od autora podepsat.
Lenka Morávková a Pavlína Horníková, ZŠ Žižkova ul., Turnov
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.