Ještě několik dnů mohou zájemci žádat o dotaci z programu Obchůdek 2021+

0

Liberecký kraj podpoří maloobchodní prodejny v obcích z nového programu Obchůdek 2021+. Žádost o dotaci mohou zájemci podávat ještě do 8. listopadu letošního roku. Připraveny jsou pro ně tři miliony korun, maximální výše dotace činí 100 tisíc korun pro jednoho žadatele.
„Výzvu vyhlašuje Ministerstvo průmyslu a obchodu. Program jsme připravili pro provozovatele maloobchodních prodejen v obcích do 1.000 obyvatel, případně obce, které mají maximálně 3.000 občanů, ale jejichž místní části nepřekračují počet 1.000 lidí,“ uvedl Jiří Ulvr, člen rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje.

Další podmínkou programu je, že obchod musí být otevřen minimálně pět dnů v týdnu, a to během celého roku, a musí zajišťovat prodej potravin. V obcích do 350 obyvatel musí být otevřen alespoň tři dny v týdnu.
Program Obchůdek 2021+ již schválilo Zastupitelstvo Libereckého kraje v září letošního roku. Aby kraj zjistil alespoň přibližný zájem o dotaci, rozeslal do celkem 195 obcí v regionu, které mají méně než 3.000 obyvatel, anketu.
Odpovědělo 85 z nich, z toho 66 již předběžné podmínky programu splňuje. Mezi ně patří například Volfartice, Proseč pod Ještědem, Vyskeř, Oldřichov v Hájích, Heřmanice, Jenišovice, Koberovy, Skalka u Doks, Bulovka či Zásada.
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.