Dva příběhy ze života

0

Zprávy tohoto typu patří spíše do aprílového servisu. Ve svodce událostí hasičského záchranného sboru se ale objevily až dnes. Jde o natolik výjimečné případy, že nevadí, že se neudály na Turnovsku.
V pondělí 5. dubna v poledne přijali hasiči žádost o pomoc při záchraně osoby se sebevražednými úmysly, která stojí na železničním viaduktu ve Smržovce. Na něm stál muž, opřený o zábradlí. Vyhrožoval skokem dolů. Dva hasiči se vydali na viadukt a začali s mužem mluvit. Mezitím se policisté převlékli za koledníky, došli až k nic netušícímu muži, kterého rychle odtáhli od zábradlí.

Týž den krátce před 19. hodinou přišel na požární stanici profesionálních hasičů v České Lípě mladý muž, který nemohl sundat z nateklého prstu prsten z chirurgické oceli. Muž byl předtím na chirurgické ambulanci v nemocnici, kde mu lékař řekl, že v případě neodstranění prstenu hrozí odumření a následná amputace prstu. V nemocnici se však prsten nepodařilo z prstu sundat. Hasiči vzali muže na dílnu požární stanice, kde mu levou ruku uchytili do svěráku a pomocí malých pilníků se snažili prsten přepilovat. Po 15 minutách se jim to podařilo.

(Zdroj: servis tiskové mluvčí HZS Libereckého kraje Ivy Michalíčkové.)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.