Dobrá zpráva, silnice v Modřišicích projde rekonstrukcí!

0

Nový asfalt, ale i krajnice, chodníky, veřejné osvětlení, vyčištěné příkopy a přehledné dopravní značení. To vše a mnoho dalšího přinesou chystané rekonstrukce silnic v regionu. Kraj vybral dodavatele stavebních prací hned u několika dalších, které vedou napříč jeho územím.

„Nově zrekonstruované silnice nejenže zvýší bezpečnost při jízdě, ale umožní také rychlejší a komfortnější cestování. Rád bych poděkoval řidičům za trpělivost, kterou je občas potřeba projevit. Vím, že práce na silnici může občas způsobit trochu nepohodlí a zpomalit naše cesty, ale je třeba si uvědomit, že tyto rekonstrukce nejsou jen investicí do naší infrastruktury, ale také do budoucnosti nás a našich dětí,“ uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.
Liberecký kraj spravuje 477,8 kilometru silnic II. třídy a 1.583,5 kilometru silnic III. třídy. Letos má na rekonstrukce komunikací zhruba 1,2 miliardy korun.

Konkrétní přehled schválených silničních projektů na zářijovém jednání Rady Libereckého kraje, které se týkají Turnovska:
* Silnice III/27915 Modřišice. Vybraná firma: EUROVIA CS. Cena: 17.836.610 korun včetně DPH.
* Silnice III/28719 Vesecko. Vybraná firma: SaM silnice a mosty. Cena: 4.208.107,18 korun včetně DPH.
* Silnice III/2832 Rakousy, zabezpečení silnice. Vybraná firma: SWIETELSKY stavební. Cena: 5.358.288,91 korun včetně DPH.

(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.