Chystá se rekonstrukce silnice ze Sýkořic do Žlábku

0

Jedna z regionálních komunikací, která je dlouhodobě ve stavu tankodromu. Kdo musí jet pravidelně autem z Rovenska pod Troskami na Žlábek, ví o tom své. Dobrou zprávou je, že Liberecký kraj již vybral firmu, která provede kompletní rekonstrukci silnice III/2825 v úseku Sýkořice–Podtýn–Žernov–Žlábek. Stavba vyjde celkem na 42 milionů korun bez DPH. Hotovo by mohlo být ještě letos.
„V současné době je komunikace na samé hranici životnosti. Největší problémy jsou četné výtluky, vyjeté koleje, zatékání do komunikace a také zanesené propustky. Rekonstrukce je tak více než nutná. Kdybychom v minulosti nemuseli zdlouhavě řešit stavební povolení s majiteli pozemků, mohlo se s rekonstrukcí začít již mnohem dřív. Smlouvu o projektové dokumentaci jsme podepsali již na konci roku 2016,“ uvedl statutární náměstek hejtmana Jan Sviták.
Opravovaný úsek měří celkem 4,5 kilometru. Firma kromě výměny povrchu silnice obnoví propustky a příkopy, upraví stávající zeleň a vybuduje dopravní značení. Součástí rekonstrukce je také oprava mostu. Stavební práce by měly začít ještě v první polovině roku 2021, firma pak bude mít podle smlouvy šest měsíců na dokončení díla.
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.