LETOS DOCHÁZÍ K PODSTATNÝM ZMĚNÁM V JÍZDNÍCH ŘÁDECH

0

V neděli 14. prosince začne platit nový jízdní řád pro rok 2015. Rozsah vlakové dopravy, kterou Liberecký kraj objednává v novém jízdním řádu u Českých drah, se oproti současnému grafikonu zvýší přibližně o 5 %. K nárůstu dochází především objednáním regionální dopravy, novinkou je zavedení přímých vozů Praha – Tanvald, Liberec – Stará Paka a Železný Brod – Praha. Nový jízdní řád bude platit do 12. prosince 2015. V pracovní den pojede v Libereckém kraji 496 vlaků Českých drah (z toho 439 regionálních vlaků a 57 dálkových vlaků), o víkendu 442 vlaků (385 regionálních a 57 dálkových vlaků).

Nové jízdní řády platí od 14. prosince také v autobusové dopravě. na Turnovsku dochází k některým změnám:

* Trasa Turnov – Liberec. Nově bude zavedeno přímé spojení po „dálnici“, a to v pravidelných hodinových intervalech od časných ranních hodin do večerních hodin.

* Turnov je vnímán jako jedno z nejvýznamnějších center, kam lidé dojíždějí za zaměstnáním. Spoje z odpolední směny budou zajištěny celotýdenně (doposud některé jezdily pouze v liché týdny), ranní příjezd po 5. hodině do Turnova byl posunut o asi 10 až 15 minut, aby spoje navazovaly na terminálu na zaměstnanecké svozy směr Ohrazenice, Vesecko. Jízdní řády byly sestaveny ve spolupráci s personalisty největších zaměstnavatelů. Některé spoje budou mít cílovou či nástupní stanici přímo v průmyslové zóně.

* Trasa Mašov, Pelešany: Ve spolupráci s městem Turnov je rovněž zajištěno poptávkové zajíždění večerních spojů do Pelešan na linkách 306 a 355. Tzn., že pokud v Turnově nastoupí cestující do Pelešan, oznámí toto řidiči a ten pojede trasou přes Kamenec a Pelešany do Mašova. Pokud nikdo do Pelešan cestovat nebude, autobus pojede přímo kolem železniční zastávky do Mašova. Zmíněné večerní spoje budou z Turnova odjíždět v 17.35 a 22.30 hodin.

* Bukovina – nemocnice. Na „bukovinské lince“ bude přidán ranní spoj s odjezdem v 8.00 z Bukoviny. Určen je především seniorům.

* Zastávka u Lékárny pod radnicí. Všechny autobusové spoje (mimo MHD „Plusák a Mašov“), které odjíždí směrem na Jičín (Jičín, Rovensko p. Troskami a další) nebudou tuto zastávku obsluhovat. Budou všechny odjíždět ze zastávky U masny. Hlavním důvodem je zmírnění hustoty provozu v centru města a časté zdržení (někdy i 10 minut) autobusů vzhledem k bezohledně parkujícím řidičům ve Dvořákově ulici.

* Zastávka Havlíčkovo náměstí. Některé spoje odjíždějící z Turnova směr Semily, Železný Brod a Lomnice n. Popelkou budou zastavovat i na této zastávce. Není možné, aby zde zastavovaly všechny spoje, neboť by zde docházelo ke kolizi s autobusy MHD. Zastávka je stavěna pouze pro jeden autobus. Tuto úpravu jistě přivítají obyvatelé okolních obcí a zlepší se doprava z terminálu do centra města pro naše občany.

Více informací najdete na http://www.iidol.cz/navrhovane-jizdni-rady.html

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.