CO NAPOVĚDĚLY ZÁPISY DO PRVNÍCH TŘÍD

0

Vstává Základní škola v Žižkově ulici „z mrtvých“? Vypadá to, že ano. Hodně lidí bylo zvědavých, jak dopadnou zápisy dětí do prvních tříd čtyř turnovských základních škol. Zastaví se úbytek dětí v ZŠ v Žižkově ulici? Podle výsledků se zdá, že částečně ano, byť nárůst dětí není zatím nijak radikální a škola stále za ostatními zaostává.

Největší zájem byl tradičně o školu v ul. 28. října, kde od září bude 65 prvňáčků ve třech třídách, do odloučené budovy ZŠ Skálova ul. u nádraží bude chodit do první třídy 51 dětí ve dvou třídách, do ZŠ v Žižkově ulici přišlo k zápisu 31 dětí (otevřeny budou dvě třídy) a do Mašova 14 dětí. Celkem bude mít Turnov v novém školním roce 161 prvňáčků, což je o 26 víc než rok před tím.

Zamýšlená výměna školních budov mezi ZŠ v Žižkově ulici a ISŠ u nádraží, čímž by v Turnově II. vznikla plnohodnotná základní škola, zatím není na pořadu dne, i když podle starostky Hany Maierové radnice tuto myšlenku úplně neodložila. „Komise pro výchovu a vzdělávání je proti stěhování, v komunitním plánu v oblasti školství je ale vznik plnohodnotné základní školy jednou z priorit do budoucna,“ řekla starostka. S případnou výměnou by musel souhlasit Liberecký kraj, pod který Integrovaná střední škola patří, budova by musela projít rekonstrukcí, což, jak uvedla starostka Maierová, by mohlo být hrazeno v případě výměny školních budov z fondů evropské unie.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.