CHYSTÁ SE ZÁSADNÍ ZMĚNA DOPRAVNÍHO ZNAČENÍ

0

Už pár měsíců je dokončena rekonstrukce turnovské Bezručovy a Nádražní ulice. Tvrdilo se, že bezprostředně po dokončení prací dojde také ke změně režimu provozu motorových vozidel v Nádražní ulici. Komunikace od nádraží směrem ke kruhovému objezdu u prodejny s nářadím pana Jiránka má být hlavní a sjezd z průtahu ve směru od Prahy a Liberce vedlejší.

Důvody původního poněkud nelogického značení byly v existenci mezinárodní silnice, která směrem na Harrachov vedla Bezručovou ulicí. To už je ale dnes překonáno, severní obchvat máme v Turnově už skoro rok.

Proč dosud nebylo značení předěláno? Podle vedoucího odboru dopravy turnovské radnice Pavla Vaňátka provést úpravu značení zdejším úředníkům nepřísluší, je to v kompetenci odboru dopravy Libereckého kraje. „Zrovna dnes je na toto téma zásadní jednání, kdy se bude dolaďovat nové značení v Nádražní ulici a na kruhovém objezdu a dojít by mělo i na přeznačení hlavních ulic na sjezdu z průtahu,“ uvedl Vaňátko. Podle něho by se tak fyzicky mohlo stát do měsíce od vydání rozhodnutí, proto si na to, turnovští řidiči, pomalu zvykejme, ať nedopadneme jako auto na snímku.

Těšíte se na tuto změnu přednosti v jízdě? Myslíte, že povede k větší bezpečnosti provozu?

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.