ZÁŘIJOVÁ KULTURNÍ NABÍDKA

0

Nabídka je průběžně aktualizována Prázdniny jsou u konce, září ale bývá až na chladná rána teplé a pravděpodobně tomu letos nebude jinak. Proto řada pořadatelů přichází ještě stále s akcemi ve venkovním prostředí. Hned první zářijový víkend jsou to třeba Básníci ticha před Střelnicí či hudební festival v areálu rohozeckého pivovaru. Druhá zářijová sobota bude patřit 40. výročí činnosti už skoro legendárního turnovského divadelního souboru Čmukaři. Vrcholná akce v září je naplánována na sobotu 17. září. V areálu Střelnice se uskuteční nultý roční svátku turnovské kultury – KULTURNOV! Uvidíte a uslyšíte vše podstatné, co se aktuálně ve zdejší kultuře děje – a ještě mnohem víc! Závěr měsíce patří řezbářskému sympoziu a posvícení na Dlaskově statku a také pouti v Rovensku p. Tr.

* CENTRUM PRO RODINU NÁRUČ, z. s., Skálova 540, Turnov; www.naruc.cz, naruc.turnov@seznam.cz, tel. 775 964 314775 964 314.
Vybíráme to nejzajímavější ze zářijové nabídky:
* Pondělí 5. 9. – ZAHÁJENÍ PRAVIDELNÉHO PROGRAMU. V týdnu od pondělí 5. 9. do pátku 9. 9. budou probíhat ukázkové hodiny našich kroužků zdarma. Přijďte se nezávazně podívat, co všechno s námi můžete zažít.
* Úterý 13. 9. od 16.00 hodin – NOVÝ ŠKOLNÍ ROK LÉPE A RADOSTNĚJI. Beseda s psycholožkou Mgr. Janou Leitnerovou.
* Středa 14. 9. od 9.00 hodin: TĚHOTENSTVÍ, PŘÍPRAVA K PORODU, LAKTAČNÍ PORADNA, RANÁ PÉČE. Odborná poradna.
* Čtvrtek 15. 9. od 18.00 hodin: SETKÁNÍ CELIAKŮ.
* Pondělí 19. 9. od 10.00 hodin: PŘIROZENÁ STRAVA ČLOVĚKA. Beseda s nutriční specialistkou Pavlou Kalouskovou.
* Středa 21. 9. od 19.30 hodin: ŽENA V ŽIVLECH, ŽIVLY V ŽENĚ. Zažijte propojení se živly. V případě příznivého počasí u ohně. Další z večerů JEN pro Mgr. Martinou Peukerovou. Potvrzení účasti na
naruc.turnov@seznam.cz. Cena za akci 80 Kč.
* Úterý 27. 9. od 10.00 do 12.00 hodin – BEZPEČNĚ NA SILNICÍCH. Bezpečnost v silničním provozu, bezpečnostní zásady při cestování na kole a ve vozidle, dětské autosedačky. Den s Týmem silniční bezpečnosti.

PROGRAM NA KAŽDÝ DEN

Čtvrtek 1. září
* BALENÍ UČEBNIC A SEŠITŮ. Školáci, přijďte první školní den do knihovny – zdarma vám kvalitním obalem obalíme vaše učebnice a sešity!
* ZAHRADNÍ RESTAURACE BBejby v Žižkově ulici – od 16.00 hodin ROZLOUČENÍ S LÉTEM – kreativní dílnička, od 17.00 hodin LOUTKOVÉ DIVADLO, děti si také budou moci zadovádět se SPONGEBOBEM a pár jeho přáteli.

Sobota 3. září
* 7. MALOSKALSKÝ JARMARK
. Kemp Ostrov od 10.00 do 18.00 hodin. Tradiční jarmark v srdci nádherné Malé Skály plný rozmanitých prodejců z řad regionálních výrobců, umělců a řemeslníků. Doprovodný program: Cimbálová muzika České filharmonie, Duo klaunů a žonglérů Angry clowns, břišní tanečnice Najla. Přednášky: dílna a přednáška o bosonohém chození v botách „barefoot“, „metabolic balance“ – jak udržovat svůj metabolismus v harmonii. Divadlo pro děti, dílničky, soutěž Maloskalská marmeláda. Bohatá tombola pro dospělé i pro děti.
* HRAD VALDŠTEJN: Dny evropského kulturního dědictví – varhanní koncert Radka Rejška v doprovodu trubky v podání Víta Janaty v kapli sv. Jana Nepomuckého. Vstupné v rámci prohlídky hradu, začátek ve 14.00 hodin.
n201608301128_vakci_208_016_basnici* BÁSNÍCI TICHA. Letošní nabídne opět velká jména nezávislé hudební scény. Hlavní hvězdou jsou bezpochyby Houpací koně, ale i kapely Už jsme doma či Zrní určitě stojí za vidění. Prostor před Střelnicí od 16.00 hodin. Vstupné v předprodeji 250 Kč, na místě 290 Kč.
* ZÁSKALFEST NA ROHOZCI. Hudební festival v areálu Pivovaru Rohozec. Začátek v 18.00 hodin, vstupné 130 Kč. Vystoupí kapely: Kohout plaší smrt, Funk Corporation, Drobný za bůra a Ovčie Kiahne.

Sobota 3. a neděle 4. září
* ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC – PUTOVÁNÍ ZA RENESANCÍ
. Prohlídky zaměřené na stavební vývoj objektu. Mimo jiné uvidíte i běžně nepřístupné prostory, jako jsou východní sklep, místnost ve věži nebo zámecká půda. Prohlídky odcházejí v 10.00, 11.30, 13.00, 14.30 a 15.30 hodin.

Neděle 4. září
* POZEMSKÝ A NEBESKÝ JERUZALÉM – „Z ČESKOSLOVENSKA DO IZRAELE A ZPĚT“.
Přednáška s promítáním prezentace izraelské malířky Hany Alisy Omer, při které promluví nejen o symbolice obrazů, ale také o svém bohatém a rušném životě. Synagoga v Krajířově ulici od 17.00 hodin. V září je synagoga otevřena  denně kromě pondělí od 9.00 do 17.00 hodin.

Čtvrtek 8. září
* FESTIVAL NA JIZEŘE: S PYDLOU V ZÁDECH
. Do turnovského letního kina zamíří vynikající Josef Dvořák v roli prostého lidového chytráka, který se zaplétá v šachové partii mocných, prostor pro řadu brilantních klaunských čísel a improvizace. Letní kino od 19.00 hodin. Vstupné v předprodeji 250 Kč, na místě 300 Kč.

Pátek 9. září
n201609062235_vakci_219_016_tu* DEN ZDRAVÍ.
Panochova nemocnice Turnov, resp. Krajská nemocnice Liberec vás zvou na výjimečnou akci, která se koná od 12.00 hodin v areálu Maškovy zahrady. Příchozí čeká bohatý program a atrakce pro děti – nafukovací hrad, půjčovna koloběžek, půjčovna a instruktáž in-line bruslení, kontrolní body zdraví, vyšetření vašeho zdravotního stavu specialisty z Panochovy nemocnice. Od 17.00 hodin je na programu bubenická show, MICHAL DAVID REVIVAL a koncert MARKA ZTRACENÉHO! Vstup je zdarma.


Pátek 9. až neděle 11. září

* SRAZ MAJITELŮ HISTORICKÝCH VOZŮ ŠKODA OCTAVIA
. Ubytovací zařízení Čertoryje. V sobotu se koná spanilá jízda Českým rájem. Přijďte se podívat na automobilové skvosty.

Sobota 10. září
n201608312202_vakci_210_016_pozvzari* DĚTSKÁ KAPELA ČIPERKOVÉ POKŘTÍ VE ŠŤASTNÉ ZEMI SVOU NOVOU KNIHU.
Program: 13.30 – vystoupení tanec se psem, 14.00 – zumba show nejen pro maminky, 14.30 – křest knížky Čiperkové, pokřtí Eliška Mrázová alias Elis – zpěvačka (Český slavík – Objev roku 2014) a moderátorka pořadu pro děti Ty Brďo!, 15.00 – vystoupení skupiny Čiperkové, 15.40 – autogramiáda Čiperkové, 16.00 – dětská diskotéka s Čiperky. V areálu Šťastné země budou po celý den také probíhat tvořivé dílničky a soutěže, ovocné, zeleninové drinky a další zdravé mňamky, které připraví známí foodblogeři Sabina a Patrik.
* ČMUKAŘI SLAVÍ 40 LET. Vyrobte si loutku, pobavte se divadlem i hudbou. Happening před Střelnicí od 14.00 hodin. Vstup volný. Program: Vyrob si svou loutku (dílna pro děti a dospělé), V jednom lese, v jednom domku (divadlo Vozichet Jablonec nad Nisou), Balónek je pes (balónková dílna), Medvídek Pů
n201608312202_vakci_211_016_pozvzari(Čmukaři), Bleší cirkus (divadlo Jiří Polehňa Hradec Králové), Hvězdné dálky (Vozichet Jablonec nad Nisou), divadelní dárky, Falafel (folkové uskupení z Turnova). Kromě toho dojde i na setkání bývalých členů souboru a i na další překvapení… Viz www.cmukari.cz.
* TRADIČNÍ SETKÁNÍ RODÁKŮ OBCE PACEŘICE. Obec Paceřice zve srdečně všechny rodáky na tradiční setkání, které se uskuteční od 15.00 hodin v místní hasičské zbrojnici.
* CAMERATA HELVETICA koncert švýcarského pěveckého sboru v galerii Muzea Českého ráje. Začátek v 19.00 hodin. Vstup volný. Zazní skladby velikánů vážné hudby (Bach, Vivaldi, Mozart, ale i švýcarských současníků).

Neděle 11. září
* VI. OBNOVENÁ STAROČESKÁ PRACKOVSKÁ POUŤ
. Prackov pod Kozákovem, začátek ve 14.00 hodin. Domácí občerstvení, pivo a limo z Pivovaru Rohozec, staročeské stánky s regionálními produkty, pravá staročeská střelnice. Kulturní program: Musica Bohemica Jaroslava Krčka, Spolek paní a dívek z Jilemnicka – ukázka dobových kostýmů. Budete mít také příležitost vidět zrestaurovaný exteriér i interiér kaple.

Pondělí 12. září
* BESEDA S KANDIDÁTY KOMUNISTICKÉ STRANY ČECH A MORAVY ZA OKRES SEMILY DO KRAJSKÉHO ZASTUPITELSTVA.
„Naši zvolení zástupci chtějí navázat na dosavadní práci klubu a budou prosazovat program zveřejněný na www.kscmsemily.estranky.cz. Chcete se dozvědět víc? Zveme vás do hasičárny na Daliměřicích 12. září od 15.00 hodin.“ Někteří z kandidátů se představí na stránkách volebních Haló novin, které všichni občané Turnova obdrží ve druhé polovině září. (PR)

Úterý 13. září
* TURNOVSKÝ GRANÁTEK.
Čtenářský klub pokračuje i v dalším školním roce! Je určen pro aktivní mladé čtenáře od 8 do 15 let, které zároveň baví psát, malovat a tvořit. Klub se schází pravidelně každé úterý od 14.00 do 16.00 hodin. Vedoucí klubu Eva Kordová, více informací na webu knihovny.
* SETKÁNÍ S BIOTRONIKEM TOMÁŠEM PFEIFFEREM. Sokolovna ve Skálově ulici od 18.00 hodin. Více na www.dub.cz.
* VEČER NA SBOŘE – PAMÁTKY REGIONU LIBERECKÉHO KRAJE. Přednáška v rámci Dnů evropského dědictví. Ředitel územní památkové správy na Sychrově PhDr. Miloš Kadlec představí významné kulturní památky v regionu. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 19.00 hodin.

Středa 14. září
* KLUB ZAČÍNAJÍCÍCH AUTORŮ
. Poprázdninové setkání klubu autorů. Klub je určen všem začínajícím básníkům, prozaikům a písničkářům od šestnácti let. Společenský sálek v knihovně A. Marka od 17.30 hodin.

Čtvrtek 15. září
* HRAD A ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC – SVĚDEK PŘÍBĚHŮ ČESKÉHO RÁJE
. Zveme všechny zájemce a seniory z Klubu aktivních seniorů na historickou přednášku o dějinách zámku. Přednáší Jiří Sajbt, historik Muzea Českého ráje. Penzion pro seniory v Žižkově ulici od 14.00 hodin. Akce bude zopakována 19. září v penzionu na Výšince a 21. září v DD Pohoda, začátky vždy od 14.00 hodin.

Pátek 16. září
* OHNIVÁ PÁRTY
. Disco Střelák. KC Střelnice od 22.00 hodin. Vstupné 50 Kč/v ohnivém zdarma.

Sobota 17. září
* LOUČENÍ S LÉTEM
. Lidová zábava s rohozeckým pivem. Náměstí Českého ráje od 11.00 hodin.
n201608312202_vakci_212_016_pozvzari* KULTURNOV. Turnovští kulturní nadšenci se rozhodli spojit své síly a představit se veřejnosti pěkně pohromadě. Turnov je výjimečné kulturní město, na jeho domácí scéně se děje spousta zajímavých věcí, jen se to všechno málokdy potká v jeden den na jednom místě. Lidé spojení s turnovskou kulturou se proto rozhodli ukázat, jak kreativní, zajímavá a bohatá místní scéna je. Cílem je nejen představit ustálená uskupení, ale chystá se i velmi netradiční a trochu veselý program. Festival. Areál KC Střelnice od 13.00 hodin. Vstup volný.
* HRAD VALDŠTEJN: Svatohubertská slavnost. Pátý ročník slavnosti, při které budou návštěvníkům představena lovecká plemena psů, ukázky vábniček, instalovány budou výtvarné práce dětí mateřských škol, dojde i na pasování nových mladých myslivců a návštěvníky jistě zaujme i sokolník. Pořádá Odbor životního prostředí Městského úřadu Turnov ve spolupráci s dalšími subjekty. Vstup volný, začátek ve 13.00 hodin.

Neděle 18. září
* VÝTVARNÁ DÍLNA – PODZIMNÍ A KAMÍNKOVÁ
. V rámci akce Netradiční knihovna se pod vedením lektorek Simony Bakešové a Evy Šrajerové uskuteční tradiční výtvarná dílna pro rodiče s dětmi. Zabývat se budeme podzimními motivy a malovat na kamínky. Městská knihovna A. Marka od 10.00 hodin.
* DEN JÓGY NA STŘELNICI. Pro všechny milovníky jógy, ale i naprosté začátečníky připravilo KC Turnov ve spolupráci s lektorkami Lucií Hrubou a Lucií Vlčkovou Den jógy. Celé rodiny si budou moci zacvičit různé druhy jógy, diskutovat s lektorkami, dát si něco zdravého v kavárně a restauraci KUS a užít si pohodu se vším všudy. Od 13.00 hodin si budou moct všichni zájemci vyzkoušet hatha jógu s Lucií Hrubou a děti si zároveň ve stejném čase ráda vezme na svou lekci jógy s dětmi Lucie Vlčková. Jedna lekce bude trvat 75 minut. Děti se pak od 14.30 hodin mohou přesunout na pohádku do kina Sféra. Od 15.00 hodin si tak budou moci i rodiče vyzkoušet dynamičtější power jógu s Lucií Vlčkovou. Všechny tři lekce jógy jsou zdarma. KC Střelnice od 13.00 hodin.
* NETRADIČNÍ KNIHOVNA ANEB 30 LET VE VILE. Akce pro všechny věkové kategorie! Společně oslavíme výročí 30 let knihovny ve vile v Jeronýmově ulici. Program: 14.00 žesťový orchestr ZUŠ Turnov, 15.00 loutkové představení pro rodiče s dětmi, 16.00 Adina Atlas a Peprmintová Slunce. Občerstvení zajištěno na místě.

Středa 21. až sobota 24. září
n201608312202_vakci_213_016_pozvzari* ŘEZBÁŘSKÉ SYMPOSIUM NA DLASKOVĚ STATKU
. Po tříleté odmlce se na statek v Dolánkách vrací řezbáři. Sjedou se ze všech koutů naší republiky. Svoje setkání nazvali Memoriál Karla Hajna – aby si tak připomněli a zároveň uctili památku člověka, který byl duší turnovského řezbářského symposia. Byl to právě on, kdo poprvé před téměř 20 lety pozval společně s turnovským muzeem na Dlaskův statek své kolegy a kamarády, aby vytvořili jednu velkou řezbářskou dílnu. V zářijovém týdnu budete moci přes den řezbáře sledovat při práci.

Čtvrtek 22. září
* DEN BEZ AUT
v rámci Evropského týdne mobility. Celodenní program ve Skálově ulici. Začátek v 10.00 hodin.
* ŽENY S NOBELOVOU CENOU – „Být ženou, a ještě židovskou, byl ve světě vědy vždy problém…“ Přednáška členky Židovské obce v Brně Zuzany Prudilové. Vstupné: 50 Kč. Synagoga v Krajířově ulici od 18.00 hodin.
* COMMEDIA FINITA. Diváky čeká úsměvné povídání s autentickými ukázkami světových operních árií. Čtyři monology plné závisti, žárlivosti a nepochopení v podání známých osobností – Kateřiny Macháčkové, Valerie Zawadské, Lucie Kožinové, Anny Kulované a Karla Soukupa – nám vtipnou formou ukazují stále přítomnou českou malost, která potírá velké talenty. Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 320 Kč, na místě 360 Kč.

Pátek 23. září
* PLNOU PAROU VZAD
. Travesti show Kočky Praha působí letos již 16 let ve své profesionální kabaretní kariéře. Městské divadlo od 19.00 hodin. Vstupné v předprodeji 220 Kč, na místě 250 Kč.

Pátek 23. až neděle 25. září
* 10. JUBILEJNÍ VÝSTAVA OVOCE, ZELENINY, KVĚTIN A DALŠÍCH PŘÍRODNIN
. Téma: Činnost zahrádkářů za uplynulých deset let. Pořádá ZO Českého zahrádkářského svazu Tatobity v sále místní Restaurace Hasičárna. V pátek otevřeno od 14.00 do 19.00 hodin, v sobotu od 10.30 do 18.00 hodin a v neděli od 10.30 do 16.00 hodin. Součástí výstavy je hodnotná tombola a ochutnávka produktů z ovoce a zeleniny. Vstupné dobrovolné!

Sobota 24. září
n201609130937_vakci_222_016_sych* KNÍŽECÍ LOV NA SYCHROVĚ
(Slavnost luku a nože) – 3. ročník. Jedinečná příležitost pro malé i velké střílet z luků na makety zvířat i terče v krásném prostředí zámeckého parku. Pro zvládnutí základů lukostřelby budou k dispozici zkušení instruktoři. Celodenní akce ve spolupráci s lukostřeleckými kluby 3D lukostřelby (od 10.00 do 16.00 hodin). Program: lukostřelba pro celé rodiny, vystoupení profesionálů s ukázkami středověké, mongolské, indiánské a japonské lukostřelby, prezentace různých lukostřeleckých disciplín, účast vynikajících nožířů z ČR i Slovenska, zábavný program i pro menší děti, občerstvení. Partneři akce: Yate targets, Vrága 3D targets. Vstupné: dospělí 100 Kč, děti 50 Kč (děti do 5 let zdarma).
* RÁKOSNÍČEK A HVĚZDY. Známé večerníčkové postavičky ožívají ve veselém představení na motivy knihy Jaromíra Kincla. Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Městské divadlo od 10.00 hodin. Vstupné 50 Kč.
n201608312202_vakci_214_016_pozvzari* SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ NA DLASKOVĚ STATKU. Posvícení, svátek sousedské soudržnosti, svátek spojený s hojností jídla, masa, pečiva, dostatkem pití a zábavy. Od dob středověku patřilo k nejvýznamnějším v roce. Zejména v hospodářských oblastech považováno za určité vyvrcholení hospodářského roku. Pro malé i velké návštěvníky bude na statku připravena tradiční dílna – vyrábět se bude dožínkový věnec. Budou zde pracovat řezbáři v rámci svého sympozia, a to vše doplní řemeslnický trh a bohatý kulturní program.
* PUTOVÁNÍ S VEČERNÍČKEM – rozloučení s létem v Pelešanech. Zábavná cesta pro děti, na které je čekají večerníčkovské postavičky, soutěže, hádanky a překvapení. Start je u místní hasičárny od 12.00 do 15.00 hodin. Trasa je vhodná i pro kočárky, občerstvení zajištěno. Pořádá Sbor dobrovolných hasičů Pelešany.
* NOČNÍ STRAŠIDELNÝ LES V JENIŠOVICÍCH. I letos návštěvníky čeká les osvícený mnoha svíčkami a barevnými svítícími tyčinkami, spousta živých strašidel, ale nově se můžete těšit i na plno neživých exponátů. Start i cíl je na koupališti v Jenišovicích. Děti do 6 let startují od 18.30 do 19.30 hodin, větší děti od 19.30 do 21.00 hodin. Trať je dlouhá zhruba 2,5 km. Rezervujte si svůj čas startu na e-mailu: jitka.kr@centrum.cz (vyhnete se tak dlouhému čekání). Více informací na www.jenisovice-detem.cz.
* HUBERTSKÁ ZÁBAVA. Přijďte se pobavit a zatančit si v sále na návsi na Podháji (u Modřišic). Začátek ve 20.00 hodin. Hraje kapela Sousedi z Jablonce n. N.

Sobota 24. a neděle 25. září

* SVATOVÁCLAVSKÁ POUŤ V ROVENSKU POD TROSKAMI
– pouťové atrakce na sportovišti za základní školou, mše v kostele sv. Václava. V sobotu od 17.00 pořádá Okrašlovací spolek koncert v kostele sv. Václava na Týně od 17.00 hodin. Vystoupí Jitka Vlašánková a Martin Sedlák – violoncello. Na programu jsou skladby Françoise  Couperina, J. S. Bacha, Antonia Vivaldiho ad. V sobotu od 20.00 hodin POUŤOVÁ ZÁBAVA v sále radnice – hraje Rouden Band.Rouden Band.

Neděle 25. září
* HRAD VALDŠTEJN: NAROZENINY ALBRECHTA Z VALDŠTEJNA
. Setkání s mužem, který tvořil evropské dějiny. Začátek ve 13.00 hodin.
* SHUM DAVAR – mimořádný koncert na závěr sezony. Shum Davar je mezinárodní skupina, kterou tvoří muzikanti z Běloruska, Gruzie, Slovenska a České republiky a hrají klezmer/world music. V turnovské synagoze vystoupí s arménskou zpěvačkou Karin Sarkisjan. Děkujeme sponzorům koncertu – firmě Crytur Turnov. Synagoga v Krajířově ulici od 18.00 hodin.

Pondělí 26. září
* PLÍCE
. Městské divadlo Kladno přiveze do Turnova love story, která vám vyrazí dech. Plíce je hra krutě upřímná, zábavná a zcela současná. Abonentní divadelní představení (+ veřejnost). Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 280 Kč, na místě 320 Kč.

Úterý 27. září
* KONCERT STUDENTŮ JEŽKOVY KONZERVATOŘE V PRAZE
pod vedením prof. Jaromíry Ježkové. Synagoga v Krajířově ulici od 17.00 hodin.

Pátek 30. září až neděle 2. října
* SETKÁNÍ PŘÁTEL LEZENÍ.
Přednášky, filmy o horolezectví, koncerty. KD kacanovy. Více na www.povl.cz.

Pátek 30. září
* TEXTOVÁ DÍLNA SLÁVKA JANOUŠKA.
Tradiční setkání písničkářů. Městské divadlo od 19.00 hodin.

Sobota 1. října
n201609131043_vakci_223_016_hs* HRUBOSKALSKÉ SLAVNOSTI.
Začátek ve 13.00 hodin v Doubravici u Libuňky.
Program: 
13.00 Slavnostní zahájení
13.15 Vystoupení dětí ZŠ a MŠ Hrubá Skála
13.30 Představení hasičských jednotek SDH Hrubá Skála a SDH Hnanice
14.00 Soutěžní odpoledne a doprovodný program (jízda na koni, střelba z kuše, světelná show)
K tanci a poslechu zahrají hudební skupiny WALKER‘S SHORT FINGERS. Po celý den můžete ochutnávat místní speciality, lahůdky na grilu, pivo, víno, limonády.
Současně proběhne:
– Den otevřených dveří od 10.00 do 13.00 hodin v Řezníčkově vile, hasičské zbrojnici, ZŠ a MŠ.
– Hruboskalský MASTER CHEF. Soutěž skřítka Skaláčka o nejlepší koláč či dort. Pečte a odevzdejte porotě do 16.00 hodin.

Sobota 8. října
* PODZIMNÍ JARMARK U ÁBELOVA MLÝNA V DOLÁNKÁCH.
Zhruba tři desítky stánků s různými rukodělnými předměty, dětská dílnička, divadlo. Okolí Ábelova mlýna od 10.00 do 18.00 hodin. Více na www.abeluvmlyn.cz.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.