POZVÁNKY NA AKCE KONCE DUBNA A ZAČÁTKU KVĚTNA

0

(Nabídka je průběžně doplňována!)Probouzí se příroda, „probouzí“ se i někteří pořadatelé. Hlavně ti, kteří nemají možnost své akce pořádat v zimním období – třeba ve Šťastné zemi v Radvánovicích, kde se první akce koná poslední březnový víkend a potom na čarodějnice a na 1. máje. Ano, právě tyto dny budou ve znamení prvních letošních setkání pod širým nebem. Bude se konat zahájení turistické sezony, poslední dubnový den se ve všech větších i menších obcích budou pálit čarodějnice, své jarní spanilé jízdy pořádají motorkáři i vlastníci automobilů historických značek…

Úterý 22. dubna
* Od 16 hodin se ve výstavním sále ZUŠ Turnov na náměstí Českého ráje uskuteční vernisáž VÝTVARNÉHO SALONU DĚTÍ A MLÁDEŽE. Jde o přehlídku vítězných prací výtvarné soutěže na téma „Moje krajina, můj domov“, vyhlášené ve spolupráci muzeí v Jaworu a v Turnově. Součástí zahájení výstavy bude vyhlášení nového ročníku soutěže a seznámení s tématem pro rok 2008. (Od letošního ročníku se bude na organizaci Salonu podílet Žlutá ponorka Turnov.)

Středa 23. dubna
* V 19.30 hodin začíná v turnovském městkém divadle představení PĚT KLOBOUKŮ JANA PŘEUČILA – divadelní koláž jednoho herce s jedním utajeným hostem je hlavně osobní výpovědí člověka, jehož radost a životní optimismus jsou opravdu nakažlivé.

Čtvrtek 24. dubna
* Den v krojích se díky hlasování na internetových stránkách posunul z podzimního termínu na konečný termín 24. dubna, tedy přesně na den svátku sv. Jiří, který byl vždy díky své statečnosti a čestnosti patronem skautů. Co se bude dít? Tento den vyjdou všichni skauti v celé České republice do všedního dne netradičně, a to v krojích či skautských tričkách. Další info na stránce www.denvkrojich.skauting.cz
* V 18 hodin začíná v domě Na Sboře ve Skálově ulici  publicistický pořad „Na vlastní oči a uši“ se známým televizním reportérem a redaktorem Josefem Klímou za hudebního doprovodu Pavla Půty.

Pátek 25. dubna
* V 19 hodin začíná v turnovském divadle koncert zpěváka JAKUBA SMOLÍKA.

Sobota 26. dubna
* V 9 hodin začíná na střelnici Mysliveckého sdružení Vesecko Malý Rohozec SOUTĚŽ V BROKOVÉ STŘELBĚ – 1. ročník memoriálu Zdeňka Najmana. Občerstvení zajištěno, pořádá MS Vesecko a Sokol Malý Rohozec.
* Turnov Street Jam – SKATE ZÁVODY závody – se uskuteční na parkovišti za Obchodní akademií a Hotelovou školou od 10 hodin (konec v 18.30 hodin). Startovné je ve výši 50 Kč, od 20 hodin je také v rámci akce koncert v atriu Muzea Českého ráje ve Skálově ulici a následuje setkání v klubu Turn-off. Více na http://www.turn-off.wz.cz
* Od 10.30 hodin je v turnovském kině FRANTIŠKOVO ČAROVÁNÍ S MAJDOU – dětské představení Magdaleny Reifové – Majdy a oblíbeného Františka – postaviček z Kouzelné školky. Vstupné 135 Kč.
* Český ráj dětem 2008 aneb 5. ročník ZAHÁJENÍ TURISTICKÉ SEZONY V ČESKÉM RÁJI. Akce vychází z úspěšné turistické hry Za pověstmi Českého ráje. V letošním roce se dopolední putování bude odehrávat v Boreckých skalách. Start je v Rovensku pod Troskami u školy a cíl ve Šťastné zemi v Radvánovicích. Po trase pochodu se setkáte s postavičkami z českorajských pověstí, uvidíte divadelní představení žáků základních škol z Turnova a Rovenska ad.
Celodenní  program:
8.30 – 11.00 – start v Rovensku pod Troskami od školy
10.00 – 12.00 – atrakce v areálu Šťasné země
12.00 − 16.00 – Šťastná země – bohatý kulturní program plný zajímavých soutěží, písniček a rukodělných dílen, Pelíškova zahrádka, prolézačky, vzduchové trampolíny, trpasličí vesnička, dřevěný hrad, pískoviště s českými granátky a korálky a plno dalších překvapení, 14.00 – příchod krále Granáta s královnou a všemi postavami z pověstí, předání vlády nad pohádkovou krajinou
Pro účastníky jsou zajištěny pohádkové autobusy: odjezd z Turnova (před nádražím ČD) a Jičína (před nádraží ČD) v 8, 9 a 10 hodin. Odjezdy vlaků z Turnova v 7.33 a 9.33 hodin. Odjezdy z areálu Šťastné země po skončení programu. Důležitá informace: Vstup do Šťastné země a jízda autobusy na akci a z ní je zdarma!
* Od 19.30 hodin je v turnovském městském divadle koncert pěveckého sboru MUSICA FORTUNA. Předprodej v Hudebninách V. Čapka ve Skálově ulici.
* Další připravovanou akcí soboty 26. dubna je TANEČNÍ ZÁBAVA v Přepeřích, kde od 20 hodin hrají kapely Prorock a Let´s blues.

* Státní zámek Sychrov pořádá o víkendu  26. a 27. dubna netradiční prohlídky s pohádkou – „ŠÍLENĚ SMUTNÁ PRINCEZNA“. Začátky prohlídek jsou v 10 a 11 hodin a potom ve 12.30, 13.30, 14.30 a 15.30 hodin. Vstupné: dospělí 120 Kč, děti od 3 let 50 Kč a děti do tří let 10 Kč. Prohlídky jsou určené především dětem, kde zámecké interiéry slouží jako kulisa. Návštěvníci projdou celou základní prohlídkovou trasu, která se promění v dějiště pohádky. Děti příběh nejen sledují, ale jsou i aktivními účastníky.

Pondělí 28. dubna
* V Turnovském divadle je od 19.30 hodin v pořadí 542. koncert Turnovských hudebních večerů. Vystoupí smyčcový kvartet – GRAFFOVO KVARTETO.

Středa 30. dubna
n200804212128_vakci_27_08_sz* Celodenní akci na „pálení čarodejnic“ pořádají ve Šťastné zemi v Radvánovicích. Program zde začíná již v 10 hodin, zapálení vatry je plánováno na 20. hodinu. Areál bude otevřen od 10 hodin, na příchozí čekají soutěže firmy EkoKom, od 13 hodin jsou zde tvůrčí dílny a soutěže jako třeba běhání na koštěti atd., od 19 hodin vystoupí kapela Rebel, ve 20 hodin bude zapálena vatra, ve 20.15 hodin se koná lampionový průvod v maskách a závěr patří kapele 05 & Radeček (od 20.30 hodin). Vstupné: děti 60 a dospělí 80 Kč.
* Čarodějnice na Vrchhůře. Tradiční slet čarodějnic u velkého ohně s lampiony, hrami, písničkami a pozorováním hvězdné oblohy pořádá Středisko pro volný čas Žlutá ponorka. Začátek je v 17 hodin.
* Jako každý rok, tak i letos Sbor dobrovolných hasičů Turnov pořádá jarní pálení čarodějnic. K zapálení hranice dojde Na lukách poblíž požární stanice profesionálních hasičů po 19. hodině. Občané mohou na označené místo na louce před hasičskou zbrojnici navážet klestí, větve a jiný nezávadný dřevěný odpad už od soboty 19. dubna. Ukládání dřevěného odpadu bude usměrňováno členy SDH Turnov. Jiný odpad než určený k pálení je nežádoucí a bude odmítnut. Odpovědnou osobou je velitel SDH Turnov Vratislav Richtr, tel. 731 030 553.

Čtvrtek 1. května
* Už v 10 hodin začíná program ve Šťastné zemi v Radvánovicích. Připraveny jsou soutěže firmy EkoKom, od 13 hodin tvůrčí dílny pro děti, ve kterých budou vyrábět dárky pro rodiče, od 14 a od 17 hodin hrají své představení Frýdlantští dramatici. Vstupné: děti 60 a dospělí 80 Kč.
* Ve 14. hodin začíná tradiční setkání na hradě Valdštejn. Uskuteční se zde recitace melodramu Máchův Máj. Hudba: Zdeněk Zahradník, recitace: Věra Slunéčková, Bořivoj Navrátil. Přijďte si připomenout nesmrtelné verše Máchova Máje. Hrad Valdštejn je od 1. května otevřen denně od 9 do 16.30 hodin.

Sobota 3. května
* V 6:00 hodin mají sraz ti, co chtějí zažít vítání ptačího zpěvu u Jizery. Pod vedením Zdeňka Mrkáčka z CHKO Český ráj se jim to jistě podaří. Sraz je u altánu v Rývových sadech v Turnově.
* Oldskauti turnovského skautského střediska Štika se v 10 hodin sejdou na náhonu Jizery, kde již tradičně zavzpomínají na zesnulé skauty Standu Noska a Vladimíra Drholce.
* V sobotu 3. a v neděli 4. května se vždy od 10 do 15.30 hodin na kolbišti v Hnanicích pod Troskami uskuteční 10. ročník Jarních jezdeckých závodů – Hnanice 2008. Současně také proběhne 7. ročník memoriálu MUDr. J. Hassy a 2. ročník memoriálu Ing. Barešové – rodačky z Rovenska p. Tr. Jezdecké kolbiště je zasazeno do překrásného prostředí v srdci Českého ráje pod hradem Trosky. V místě konání jsou připravené doprovodné programy: umělecké kovářství, soutěže v maskách, chovatelské pomůcky, soutěže a projížďky pro děti i celou rodinu, bohaté občerstvení a pro nejmenší návštěvníky dva nafukovací hrady a minigolf… Podrobnosti ZDE.
* O víkendu 3. a 4. května se na Všeni koná tradiční pouť. Pouťové atrakce, stánky, velká tradice…
n200804212128_vakci_28_08_vysker* Ve 13 hodin začíná v sobotu na hřišti na okraji Vyskře 2. ročník závodu malotraktorů do vrchu. Akce má podtitul „Báječní muži na báječných strojích“. Akci pořádá AMK Vyskeř, připraven je bohatý doprovodný program včetně občerstvení, slosovatelných vstupenek a závodů šlapacích traktorů pro děti. Více na obecním úřadě nebo na  www.vysker.cz. Tady se také dozvíte další podrobnosti, kdybyste se chtěli závodů aktivně zúčastnit.
n200804212139_vakci_31_08_masov* Od 18 hodin se koná v Sokolovně v Mašově „nultý“ ročník MULTIŽÁNROVÉHO HUDEBNÍHO FESTIVALU „Hexes without hedges“. Na akci vystoupí turnovské kapely: Swordkeeper, Nothingham, Illness, Rubbish, Zabeat!, Hottentot a Turon. Zhruba od 20 hodin vystoupí s krátkým představením na téma pálení čarodějnic Rytíři Turnovského meče, budou zde vystavena díla (kresby) dětí ze ZŠ Mašov a nejspíš i studentů SUPŠ Turnov a dětí ze Žluté ponorky. Vstupné je 50 Kč.
* Ve 20 hodin začíná v Rovensku pod Troskami v sále rádnice Májová zábava. Hraje skupina PROROCK.

Neděle 4. května
* V 6:00 hodin mají sraz v kempu v Sedmihorkách ti, co chtějí zažít vítání dne s ptačím zpěvem…

* Úterý 6. května
* V 10 hodin začíná venku před turnovskou knihovnou na terase u stromu Pohádkovníku představení loutkového divadla na motivy známé a velmi oblíbené knížky Karla Ćapka „Dášenka aneb život štěněte“. Hraje Jarmila Enochová, divadlo Rolnička.
* V 15 hodin začíná v sále turnovské Žluté ponorky 9. ročník soutěže o nejlepšího turnovského zpěváka – TURNOVSKÝ KOS. Více informací děti najdou ve svých školách u učitelů hudební výchovy nebo přímo ve Žluté ponorce. Přihlášky podávejte nejpozději do 30. dubna.
n200803301405_vakci_20_08_duse* V rámci výstavy „Ne ruka, to duše maluje“ v
Muzeu Českého ráje v Turnově jsou pro návštěvníky připravena divadelní a hudební přestavení v podání handicapovaných umělců a prodejní trh výrobků chráněných dílen.
První doprovodná akce se koná 6. května od 16 hodin. Jmenuje se „Chápeme se vzájemně“, v muzejní galerii se uskuteční beseda, na kterou bylo pozváno několik lidí, kteří i přes své postižení dosáhli úspěchů v různých oblastech života – pozvání přijali sportovci z Jablonce nad Nisou slavící úspěchy na několika světových sportovních akcích, nevidomá hudebnice, která vyučuje děti na turnovské ZUŠ, tři školáci, kteří navštěvují školu se zdravými spolužáky. V průběhu besedy se budou promítat filmy z pražského festivalu Mental POWER – tedy filmy natáčené s handicapovanými herci. Druhá doprovodná akce se koná v sobotu 17. května, kdy proběhne v atriu muzea festival „Bavíme se vzájemně“. Začátek je ve 13 hodin. Se svým programem vystoupí víc než deset divadelních, hudebních či sportovních souborů handicapovaných lidí. Kulturní vystoupení bude provázet trh výrobků chráněných dílen. Na oba programy je pro veřejnost vstup zdarma!

Středa 7. května
* V 10 hodin se u příležitosti 63. výročí konce II. světové války uskuteční pietní setkání u pomníku padlých v turnovské Skálově ulici. Od 10.30 hodin následuje beseda historika Michala Babíka v Muzeu Českého ráje na téma „Květen 1945 v Turnově“.

Čtvrtek 8. května
* V 10 hodin začíná slavnostní otevření naučné stezky malíře Jana Dědiny v Tatobitech.
* V 10 hodin začíná celodenní program ve Šťastné zemi. Barevný den nabídne soutěže firmy EkoKom, od 13 hodin potom barevné tvůrčí dílny pro děti, proběhnou zde i netradiční výukové kurzy angličtiny, zahraje „dřevěné divadlo“, na 17. hodinu je připraveno vyhlášení vítězů „barevná rodina“ o opravdu hodnotné ceny.
* V pořadí 8. ročník Haškovy velocipiády, což je velký cyklistický sraz, na který účastníci přijíždějí na historických i současných jízdních kolech, se koná na Všeni, na hřišti Kopanina. Začátek je ve 13 hodin, bude spanilá jízda po okolí, hraje Dechová hudba Český ráj.
* Základní umělecká škola Turnov pořádá 3. ročník festivalu „Kytara v Českém ráji 2008 aneb turnovské kytaření“. Program:
– čtvrtek 8. května – 17:00 hodin, sál ZUŠ Turnov. Studenti Konzervatoře Jaroslava Ježka a VOŠ tvorby textů a scénáře Filip Hahn, Šárka Krejčí, Petr Lukeš a Lenka Šleminová, se představí v pásmu svých písní a nabídnou též almanach Různoběžky
– sobota 10. května – 13:30 hodin, seminář o současných trendech výuky klasické kytary s Milanem Tesařem, kde představí své žáky Michala Šinku a Miroslava Noska. Učebny školy. Od 15:00 hodin v sále ZUŠ proběhne vystoupení kytarového orchestru La Follia ze ZUŠ Liberec (11 kytar) – na programu je M. P. Musorgskij, L. Wuller ad. Od 16 hodin je na programu „Mistrovská třída“ pod vedením prof. Milana Tesaře. V 18 hodin začíná koncert v galerii Muzea Českého ráje. Představí se Michal Šinka a Miroslav Nosek, na programu jsou skladby M
ilana Tesaře
– neděle 11. května – 17:00 hodin, závěrečný koncert v galerie M
uzea Českého ráje. Vystoupí žáci prvního ročníku Konzervatoře Jaroslava Ježka Lucie Svobodová, Josef Svoboda a Petr Šťastný a poté trio skvělých jazzových hráčů Jaroslav Šindler (kytara), Jan Linhart (bicí) a Vít Švec (kontrabas).
n200804212129_vakci_29_08_trabi* Ve dnech 8. – 11. května se koná v pořadí již III. ročník mezinárodní akce Trabi Český Ráj. Centrum setkání bude tentokrát v kempu v Jinolicích u Jičína. Turnovsko bude cílem spanilé jízdy, která se jede v sobotu 10. května na trase Libuň, Trosky, Vidlák, Hrubou Skálu, Vyskeř, Kacanovy do Turnova na autobusové nádraží. Zde se v době od 10:30 do 13:30 hodin budou konat různé soutěže, jako například výměna rezervního kola na čas a speciální jízda zručnosti, dále se zde bude konat ukázka hasičského záchranného sboru (vyproštění zraněného z vozu při nehodě). Na 14. hodinu je naplánován odjezd do Vlastibořic, kde proběhne asi od 14:30 hodin slavnostní vykoupení klíče Trabisezony a placení smradného za průjezd obcí místním hasičům. Následuje odjezd na nádvoří zámku Sychrov a od 15:00 do 16:00 hodin výstava vozů před zámkem. Kontakt na pořadatele: 721 119 949.

Pátek 9. května
* V 19.30 začíná v divadle v pořadí 543. koncert Turnovských hudebních večerů. Poslední koncert letošního cyklu Turnovských hudebních večerů v podání mužského vokálního souboru Fraternitas Litteratorum má skutečně výjimečný umělecký charakter. Soubor se věnuje dobové interpretaci sborových skladeb z 15.–16. století, dochovaných v českých archivech. Večer nese název KOLORATURA V RENESANCI.

Sobota 10. května
* Cestu lesem pohádek již po sedmnácté za sebou pořádají na Všeni. Start je na hřišti na Kopanině od 9 do 11 hodin.
* Tradiční jarní setkání majitelů motocyklů značky JAWA se uskuteční na parkovišti u Dlaskova statku v Dolánkách. Zúčastnit se mohou všichni nadšenci s motocykly československé výroby do roku 1975 s obsahem motoru nad 80 ccm, tj. značky ČZ, Jawa, Ogar, Manet, Praga, atd. Dobový oděv podmínkou. Program: 8:00 – 10:00 hodin prezence a výstava strojů, 10:00 hod. spanilá jízda Českým rájem, kolem 15:00 návrat do Dolánek, kde následuje přátelské posezení u táboráku s občerstvením. Kontakt na pořadatele: t. 777 916170, http://www.srazzaholice.wz.cz

Pondělí 12. května
* v 19.30 začíná v turnovském divadle koncert známého písničkáře a právníka IVO JAHELKY. Pořad nese podtitul PÍSNIČKY ZPOD TALÁRU. Vstupenky v předprodeji v ceně 100, 90, 80 Kč, na místě pak +20 Kč.

Úterý 13. května
* Přednášky s vycházkou k Jizeře s názvem VODA ZE VŠECH STRAN připravuje městská knihovna ve spolupráci s ekologem Janem Mertlíkem. Určeno je pro školní děti. Začátek je v 8 hodin. Koná se i ve středu 14. května.
* Od 9 hodin je na atletickém stadionu L. Daňka v Turnově okresní kolo čtyřboje žactva. Pořádá Žlutá ponorka a AŠSK.
* Ve 14 hodin je v klubovně Domova důchodců v ulici 28. října Křeslo pro hosta . Eva Kordová bude zpovídat tajemníka městského úřadu Miroslava Šmirause.
* Od 18 hodin je v divadle Cestovatelský klub. Se Stanislavem Kysilkou se podíváte NA KOLE PŘES HIMALÁJE.

Čtvrtek 15. května
* Od 17 hodin pořádá Základní umělecká škola Turnov interní koncert svých žáků. Vstupné dobrovolné.

Pátek 16. května
* Začínají oslavy 100. výročí Základní školy ve Skálově ulici v Turnově.  Slavnostní setkání v městském divadle začíná v 18 hodin, zváni jsou současní i bývalí zaměstnanci školy, dlouhý je seznam oficiální hostů, v kulturním programu vystoupí žáci školy.

Sobota 17. května
* Pokračují oslavy 100. výročí Základní školy ve Skálově ulici v Turnově. V budově školy je den otevřených dveří pro širokou veřejnost. Škola bude otevřena od 8 do 16 hodin. V 9 hodin je na programu oficiální přivítání hostů, od 10 hodin kulturní vystoupení žáků. Den otevřených dveří bude probíhat i v budově odloučeného pracoviště v Alešově ulici.
* 18. ročník Pohádkového lesa pořádají v Rovensku pod Troskami. Start je po poledni u Boreckých skal. Cesta je značena z náměstí.
* Ve 13 hodin začíná v atriu Muzea Českého ráje ve Skálově ulici festival hendikepovaných BAVÍME SE VZÁJEMNĚ. Jde o doprovodnou akci k výstavě „Ne ruka, to duše maluje“. Na festivalu se představí například Domov pod skalami z Kurovodic, stacionář Kamarád Jičín, Fokus Turnov, zpěvák Jakub Kazda, klávesista Radek Bažant, děti ze Speciální školy Turnov, bude zde i taneční vystoupení Barevný rej z České Lípy a další. Celkem vystoupí asi 13 souborů a jednotlivců. V atriu bude také trh výrobků z chráněných dílen a ústavů sociální péče.
* Oddíl stolního tenisu Sokola Turnov pořádá oslavu 75. výročí svého trvání. Zváni jsou všichni bývalí i současní hráči a příznivci oddílu na turnaj a následné posezení do Sokolovny ve Skálově ulici. Začátek akce je ve 13 hodin. Více na tel. 728 047 790 nebo 605 842 512. Oprašte své pálky a vzpomínky a přijďte!, vzkazují pořadatelé.
* Na parkovišti u turnovského autobusového nádraží proběhne jarní sraz historických aut značky Fiat 500, 600 a 850. V rámci setkání se uskuteční již 8. Fiatlon (orientační závod turnovským okolím s plněním úkolů) a 17. spanilá jízda Českým rájem. Její start bude asi ve 13:00 hodin, trasa povede Pojizeřím a skončí v restauraci v Klášteře Hradišti nad Jizerou. Začátek programu na autobusovém nádraží je v 10 hodin. Více na www.f600club.cz
* Od 14 hodin začíná v městském parku u letního kina v Turnově Kuličkiáda. Příchozí si budou moci vyzkoušet klasickou hru s kuličkami do důlku, ale i petánque a další jiné kratochvíle. Sobotní odpoledne pořádá místní organizace KDU-ČSL. Bude i menší občerstvení, kulaté buchty a další sladkosti. Vítáni jsou mladí, odrostlejší s duší kluka a holky.
* V 15 hodin začíná v kostelíku sv. Jana Nepomuckého na Valdštejně poutní slavnost k výročí posvěcení kaple.

Neděle 18. května
* Ve 14 hodin začíná v kostelíku na Valdštejně vystoupení pěveckého komorního sdružení CANTUS z Jaroměře.

PŘIPRAVUJE SE
* V úterý 20. května se na turnovském atletickém stadionu uskuteční jubilejní 10. ročník Memoriálu Ludvíka Daňka. Představí se přední atleti, v hlavním závodu v hodu diskem budou startovat nejlepší evropští sportovci. Program začíná ve 13 hodin. Bude zde i například autogramiáda trojnásobného olympijského vítěze, oštěpaře Jana Železného.
* Ve dnech 31. května a 1. června proběhne v areálu muzea a v městském parku v Turnově XIV. ročník Staročeských řemeslnických trhů. Na trh řemesel je přihlášeno více jak 150 řemeslníků ze všech regionů České republiky, Polska a Holandska. Návštěvníkům se představí výrobci skla, keramiky, zboží z kůže, proutí a orobince, dřeva a textilu, dále kováři, řezbáři, kamenáři, nožíři a mnozí další . nebudou chybět ani prodejci tradičního pečiva občerstvení. Dvoudenní přehlídku řemesel doplní bohatý kulturní program, ve kterém se představí amatérské i profesionální hudební skupiny a divadelní soubory. Novinkou bude „Turnovská kulturní scéna“.

PROGRAM MĚSTSKÉHO KINA V TURNOVĚ, ŽIŽKOVĚ ULICI
* Středa 23. dubna ve 20 hodin – ŽELVY MOHOU LÉTAT. Iránsko-irácké filmové drama ve filmovém klubu.
* Čtvrtek 24. – pátek 25. dubna ve 20 hodin – 10 000 PR.N.L. Režisér Roland Emmerich zve na cestu proti proudu času, do dob temných proroctví, všemocných bohů, zaniklých říší a mamutů (premiéra dobrodružného filmu USA).
* Sobota 26. dubna ve 20 hodin, neděle 27. dubna v 17.30 hodin – RAMBO: DO PEKLA A ZPĚT. Nesmrtelný Rambo (Sylvester Stallone – tentokrát i jako režisér) opět na scéně! Čtvrtý díl série o vietnamském veteránovi (akční thriller USA v premiéře).
* Čtvrtek 1., pátek 2. a sobota 3. května ve 20 hodin, neděle 4. května v 17.30 hodin – TAKOVÁ NORMÁLNÍ RODINKA. V hájence na samotě v Českém ráji žijí už čtyři generace rodiny Hanákových. Idylické odpoledne jednoho dne naruší mladší sestra Káča, která oznámí, že se musí vdávat. Budoucímu otci Zdeňkovi ale kráčí v patách rázná maminka…Celovečerní film na motivy knihy Fan Vavřincové uvádíme v premiérovém nasazení! Hrají: Jiří Mádl, Eva Holubová, Jaromír Dulava, Ivana Chýlková a další. Premiéra českého filmu.
* Pátek 2. a sobota 3. května v 17.30 hodin, neděle 4. května ve 14 hodin – KRONIKA RODU SPIDERWICKŮ – Adaptace populární stejnojmenné knižní série, ve které ožívá fantastický svět obývaný ještě fantastičtějšími bytostmi. Premiéra amerického „fantasy“ filmu.
* Středa 7. května ve 20 hodin – 3:10 VLAK DO YUMY – premiéra amerického westernu. Rančer Dan (Christian Bale) se přidává k eskortě dobrovolníků, která má dopravit k soudu v Yumě bezcitného a sebevědomého pistolníka Bena (Russell Crowe)…
* Čtvrtek 8., pátek 9., sobota 10. a neděle 11. května ve 20 hodin – VENKOVSKÝ UČITEL. Premiéra nového českého filmu Bohdana Slámy. Učitel (Pavel Liška) opouští gymnázium v hlavním městě a přichází učit na venkovskou školu, aby tak zapomněl na nevydařené milostné vztahy a našel znovu sám sebe…
* Středa 14. května ve 20 hodin – DARJEELING S RUČENÍM OMEZENÝM. Americká „road movie“. Tři bratři na cestě Indií s cílem vzkřísit nefungující rodinu. Cílem jejich pouti je setkání s matkou, která žije jako jeptiška v himalájském klášteře.
* Čtvrtek 15. – pátek 16. května v 17.30 hodin – LOVCI DRAKŮ. Premiéra francouzského animovaného filmu. Připravte se na průzkum ostrovů, kde nebezpečí číhá za každým rohem…
* Čtvrtek 15. května ve 20 hodin – AŽ NA KREV. Příběh o vzestupu a pádu D. Plainviewa (Daniel Day-Lewis), který se z osamělého otce a horníka ve stříbrném dole vypracuje v nelítostného a mocného ropného magnáta. Film oceněný dvěma Oscary (premiéra drama USA).
* Pátek 16. – sobota 17. května ve 20 hodin – JUMPER. David (Hayden Christensen) při školní šarvátce zjistí, že mu genetická odchylka dovoluje teleportovat se kamkoliv se mu zachce. První cesty tak vedou do bankovních trezorů, kde si „vypůjčí pár dolarů“ na luxusní bydlení a cesty po světě. Ale… (dobrodružný film USA).

PROBÍHAJÍCÍ VÝSTAVY
► V M
uzeu Českého ráje v Turnově: stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Otevřeno denně mimo pondělí od 9 do 16 hodin, o víkendu s polední přestávkou 12 – 13 hodin.
– V galeii muzea je výstava „Ne ruka, to duše maluje“ – výstava obrazů, které malovali handicapovaní umělci, kteří nemohou k tvorbě používat své ruce. Malují tedy nohama nebo ústy. Autoři obrazů jsou stipendisty celosvětového sdružení Umělců malujících ústy a nohama (UMÚN), které výstavu v muzeu spolupořádá. Výstava je v galerii muzea přístupná do 25. května.
– Slavné vily libereckého kraje. Výstava doprovázející novou publikaci z knižní řady Slavné vily, věnované architektonickým unikátům regionu. Návštěvníkům nabízí nový pohled do historie i do současnosti architektury rodinného bydlení, na známé architekty a stavebníky, jejich životy a jejich práci. Ve výstavním sále muzea potrvá do 18. května.
– Sopky Českého ráje. Výstava představuje aktuální výzkumy vulkánů v Českém ráji, které probíhají již dva roky. Co vulkanologové objevili? Přijďte se podívat do 25. června do výstavního kabinetu muzea.
– Dlaskův statek v Dolánkách. Expozice připravená pro tuto sezonu seznamuje návštěvníky s domáckou výrobou. Otevřeno je denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin.
► V Galerii Safír v turnovském muzeu je k vidění kolekce fotografií z 37. ročníku Turnovského mapového okruhu. Výstava potrvá do 3. května. Na výstavě uvidíte soubor nejlépe hodnocených fotografií z patnácti fotoklubů celé České republiky, které se fotografické soutěže Turnovský mapový okruh účastní. Od 3. května tu je výstava fotografií Romana Machka – Město (vernisáž ve 14 hodin), výstava potrvá do 7. června.
► Ve výstavním prostoru Informačního střediska na turnovském náměstí – Galerie U zlatého beránka – je výstava fotografií členů Fotoklubu Safír z Českosaského Švýcarska. Výstava potrvá do 1. května. Od 2. května je tu výstava členů fotoklubu na téma Podzemí / Underground, zahájení v pátek 2. května v 16 hodin. Výstava potrvá do 5. června. Autoři fotografií se zaměřili na vše pod zemí. Na výstavě uvidíte krápníky v jeskyni, život horníků, potkana v kanále, vlak v tunelu a další podzemní „radosti“.
► V Galerii Granát na náměstí Českého ráje v Turnově je do 1. května výstava členů Fotoklubu Safír na téma „Zrcadlení“. Do 16. května je zde i výstava fotografií Zdeňka Mrkáčka „Zázraky přírody CHKO Český ráj“. Od 2. května zde vystavuje členka fotokroužku Žluté ponorky Martina Brožková. Zahájení výstavy je v pátek 2. května v 17 hodin, výstava potrvá do 5. června.
► V turnovské městské knihovně je do 10. května výstava s názvem „Naši obojživelníci“. Jde o fotografie a výtvarné práce ze soutěže Muzea přírody v Prachově.
► Vestibul Městského úřadu Turnov, ul. A. Dvořáka. Až do konce dubna je tu výstava fotografií ze života dětí a rodin ve městě, kterou pořádá občanské sdružení Náruč.

OSTATNÍ
* M

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.