LISTOPADOVÉ POZVÁNKY NA KULTURNÍ AKCE: OD EGYPTA PO SCHMITZERA

0

Aktualizace – rozsvěcení vánočního stromu v RovenskuPředstavení „EGYPT – příběh prince Amuna“ přivádí diváky do tajuplné doby starého Egypta. Formou multimediálního projektu představí život nejstaršího syna Ramesse II., prince Amuna, a spolu s ním i způsob života, obřady a zvyky starověkého Egypta. Jak se to tvůrcům povedlo, zjistíte 11. listopadu v divadle. Ve stejný den proběhne v muzeu vernisáž vánoční výstavy, v divadle se uskuteční další ročník soutěže Poetika. Závěr listopadu patří již první adventní neděli a rozsvěcení vánočního stromu na náměstí a prvnímu adventnímu koncertu v kostele sv. Mikuláše…

Úterý 2. listopadu
* KYPR – HORKÝ BRAMBOR EU, cestovatelský klub. Městské divadlo od 18.00 hodin.

 

Středa 3. listopadu

* KINSKY TRIO PRAGUE. Slavnostní koncert k 190. výročí založení knihovny v Turnově. Mladé hudební těleso ve složení: Lucie Sedláková Hůlová – housle, Martin Sedlák – violoncello, Jaroslava Pěchočová – klavír. Ve spolupráci s KPH. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin.

 

Čtvrtek 4. listopadu

* KLUB MATÝSEK v dětském oddělení knihovny začíná v 10.00 hodin ve spolupráci s o. s. Náruč.

* VERNISÁŽ VÝSTAVY. Otevření výstavy výtvarných prací žáků ZŠ 28. října. Vystoupí pěvecké sbory, flétnisté a kytaristé a dramatický kroužek. Malý sál KC Střelnice, začátek v 15.30 hodin.

* MLÁDÍ, NEPRCHEJ!, zábavná i poučná talk show. Hrají Jitka Asterová a Hana Čížková + věštkyně. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

Sobota 6. listopadu

n201011021315_vakci_127_akcelistop* Nová naděje o. s. a Jednota bratrská Turnov a Semily pořádá PODZIMNÍ LAMPIONOVÝ PRŮVOD „Bouda s lampionem“ pro děti, rodiče i prarodiče. Akce se koná v pátek 5. listopadu v Semilech a v sobotu 6. listopadu v Turnově. Zde je sraz účastníků v 17.00 hodin u ZŠ v Žižkově ulici. Před zahájením samotného průvodu bude možné na místě zakoupit lampiony včetně hůlek a svíček od 16.30 hodin. Průvod projde městem ke KC Střelnice, kde bude připraven krátký program s vypouštěním svíticích balonů ad. Před Střelnicí bude zajištěn prodej teplého čaje a horké čokolády. Jedná se o neziskovou akci, vstup pro všechny je zdarma. Akce je pořádána v návaznosti na jarní dětský den Bouda na ulici, který se pokaždé setkal s velmi pozitivním ohlasem dětí, jejich rodičů i pedagogických pracovníků. Další informace a fotografie z akcí najdete na www.thebouda.cz

Úterý 9. listopadu

* SPEKTRA PŘEDSTAVUJE. Celodenní výstava kompenzačních pomůcek pro nevidomé, zrakově postižené a další zájemce z řad veřejnosti, spojená s přednáškou, jak nejlépe tyto pomůcky využívat. Přítomni budou zástupci Spektry Praha. Průvodní slovo Eva Kordová. Pořádá městská knihovna v klubovně penzionu v Žižkově ulici, začátek v 10.00 hodin.

* FENG-YU´N SONG. Žije více než polovinu svého života v Čechách, její čeština je perfektní, bez jakéhokoliv přízvuku. Rozezná Vetlínské zelené od Rulandského – možná proto, že její manžel je z Moravy. Okouzlí vás svým zpěvem čínských, moravských, mongolských a tibetských písní. Jazzem i písněmi B. Martinů. Jejím životem vás provede moderátor Petr Vydra a hudebně doprovodí Jaroslav Kořán. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

 

Středa 10. listopadu

* POHÁDKOVÉ HRÁTKY. Pestrý pořad pohádek v oblíbeném pohádkovém podvečeru. Připravil LS Čmukaři. Dětské oddělení knihovny – pohádkový koutek, začátek v 16.00 hodin.

* IVAN ŽENATÝ. Abonentní koncert THV představí českého houslového virtuosa, který žije a vyučuje v Drážďanech. Klavírní doprovod obstará ukrajinská umělkyně Darja Hrynkiv. Repertoár je sestaven ze skladeb Prokofjeva, Čajkovského, Beethovena, Paganiniho aj. Městské divadlo v 19.30 hodin.

 

Čtvrtek 11. listopadu

n201011021133_vakci_122_akcelistop* BIBLICKÝ PŘÍBĚH. Vernisáž výstavy, dokumentující biblické téma Narození Páně ve výtvarném a lidovém umění, hudbě a literatuře. Více jak dvě tisíciletí si tento svátek připomínáme a po stejnou dobu inspiruje toto téma umělce k vytvoření jedinečných uměleckých děl. K nejtypičtějším výtvarným dílům, která jsou touto tematikou inspirována, patří betlémy. Na výstavě jsou prezentovány zejména betlémy ze sbírek turnovského muzea a dalších muzeí z regionu severovýchodních Čech. A vedle nich jsou vystaveny obrazy, staré tisky, kramářské písně, svaté obrázky a další sbírkové předměty. V programu vystoupí pěvecký sbor Musica Fortuna, slovem provede ThMgr. Ondřej Halama. Muzeum Českého ráje – výstavní sál ve 3. patře, začátek v 16.30 hodin.

* MÁCHOVSKÉ VARIACE. Večer poezie a hudby k 200. výročí narození básníka K. H. Máchy a v rámci celostátní akce Festival poezie. Scénář a průvodní slovo Vlastislav Hnízdo, recitace Eva Kordová a Petr Pešek. Hudební doprovod Martin Hybler. Koncertní sál ZUŠ, začátek v 19.00 hodin.

n201011021134_vakci_123_akcelistop* EGYPT – PŘÍBĚH PRINCE AMUNA. Multimediální představení o životě v době 19. dynastie egyptských faraonů, oživující po tisíci letech staroegyptštinu. Účinkují: Richard Pachman – zpěv, průvodní slovo, Hana Blochová – zpěv, egyptská harfa, Kateřina Zezulková a Eva Procházková – tanec, Kamila Moučková a Martina Kociánová – průvodní slovo, Petr Niesig – fotografie a počítačové zpracování obrazu. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

 

Pátek 12. listopadu

* KRCH-OFF. Nové hudební uskupení, vzniklé kolem básníka Krchovského, hraje převážně jeho zhudebněné texty. Jako předkapela vystoupí spřátelený Nothingham. Malý sál KC Střelnice, začátek v 19.00 hodin. POZOR!!!! Tato akce byla pro nemoc zrušena zatím bez náhradního termínu!!!

 

Sobota 13. listopadu

* BOJÍ SE TYGŘI? Pohádka pro děti v podání hradeckého divadla Drak. Městské divadlo, začátek v 10.00 hodin.

* BOŽSKÝ ŘÍZEK, repríza druhé hry divadelního souboru Nakafráno. Po představení proběhne minivernisáž grafických listů Michaely Maupicové a Vladimíra Vély Výjezd Českým rájem. Cyklus grafických listů na téma dálnice Českým rájem je zpracován s lehkou ironií a humorem. Hudební složku zajistí uskupení Astmatic Philharmonic Orchestra. Skladatel a dirigent Martin Hybler avizuje provedení symfonického torza s názvem „Už troubějí“, které zazní ve vskutku netradiční interpretaci. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

 

Pátek 19. listopadu

n201011021134_vakci_124_akcelistop* POETIKA 2010. Přehlídka hudby a poezie, v pátek recitační soutěž mládeže. Přihlášky do 12. listopadu v KC Turnov. Vstup zdarma. Recitační soutěž v divadle začíná v 9.30 hodin. V případě dotazů neváhejte kontaktovat pořadatele:

– KULTURNÍ CENTRUM TURNOV s.r.o., Markova 311, 511 01 Turnov, tel. 481 322 083. Kontaktní osoba Dana Feštrová – festrova@kcturnov.cz

– Městská knihovna A. Marka, Jeronýmova 517, 511 01 Turnov, tel. 481 321 841. Kontaktní osoba Eva Kordová, e-mail: e.kordova@knihovna.turnov.cz

* GEORGE & BEETOVENS. Karel Kahovec se skupinou Petra Nováka zpívá své i Petrovy písničky. Nářez nejen pro pamětníky. Jako host vystoupí Viktor Sodoma. Velký sál KC Střelnice (k sezení), začátek v 19.00 hodin.

* VEČER S MACKIE MESSER BANDEM. Kapela hraje v restauraci Divizna od 19.30 hodin.

 

Sobota 20. listopadu

* POETIKA 2010. Přehlídka hudby a poezie pokračuje galakoncertem. Účinkují Disneyband Liberec a Žalman & spol. Městské divadlo, začátek v 18.00 hodin.

 

Pondělí 22. listopadu

* KRÁSY ŠUMAVY. Cestopisný pořad doplněný promítáním. Uvádí fotograf a cestovatel Petr Najman. Klubovna Penzionu v Žižkově ulici od 14.00 hodin. (Program bude zopakován v klubovně DD Pohoda v úterý 23. listopadu od 14.00 hodin.)

 

Úterý 23. listopadu

* VÝLETY PO AUSTRÁLII. Cestopisný pořad Zdeny Smržové a její rodiny, která žila dlouho v Austrálii, doplňuje i stejnojmennou výstavu fotografií autorky. Průvodní slovo doplněno promítáním. Kulturní sálek – čajovna, začátek v 18.00 hodin.

 

Středa 24. listopadu

* ZAMILOVAT SE. Pavel Zedníček a Jana Paulová ve dvojrolích manželů a milenců v komedii plné zápletek od Noëla Cowarda. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

 

Pátek 26. listopadu

* LUBOŠ POSPÍŠIL. Luboše slýcháme s kapelou (teď nově ještě Uširváč) nebo v duu s B. Zatloukalem. Tentokrát půjde o sólový recitál tohoto věčného romantika s křehkým hlasem. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

n201011021134_vakci_125_akcelistop* Koncert herce a písničkáře JIŘÍHO SCHMITZERA začíná v kulturním domě v Kacanovech v 19.30 hodin. Dalším vystupujícím budou Dědové Harryho Pottera. Pořádá o. s. Radosti.

Sobota 27. listopadu

* ZO Českého svazu chovatelů Turnov 1 pořádá Okresní výstavu králíků a místní výstavu holubů v chovatelské hale u železniční zastávky ČD Turnov-město od 8.00 do 15.00 hodin. Občerstvení zajištěno, bohatá tombola s živými zvířaty. Možnost zakoupení vystavovaných zvířat.

Neděle 28. listopadu

* DEN PRO DĚTSKOU KNIHU. Pestrý den pro rodiče. První adventní neděli bude ve znamení perníkové dílny, výroby vánočních přání a dárečků, psaní Barborce, Mikuláši i Ježíškovi. K dobré pohodě přispěje divadelní představení a rozsvícení vánočního stromečku v knihovně, prodej knížek, omalovánek ad. Proběhne též vyhlášení nejlepších tvůrců leporel pro knihovnu. Dětské oddělení knihovny, začátek v 9.00 hodin.

* PERNÍKOVÁ CHALOUPKA. Nedělní pohádku hraje DS Na Židli. Sál Žluté ponorky v Husově ulici, začátek ve 14.30 hodin.

* SOLIDEO – I. adventní koncert. Vokálně-instrumentální program s hudbou z Čech i dalších evropských zemí z období gotiky, renesance a baroka s unikátními historickými nástroji. Kostel sv. Mikuláše, začátek v 15.00 hodin.

n201011021155_vakci_126_akcelistop* ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU v Turnově. Tradiční adventní akce s kulturním programem pro děti i dospělé. Náměstí Českého ráje, začátek v 16.00 hodin.
* ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU v Rovensku pod Troskami. Program je připravený od 16.00 hodin, v tu dobu začíná v sále radnice vystoupení uměleckého hudebního souboru MUSICA RUSTICA s programem „Přišli jsme k Vám na koledu“ – zvonečky s sebou! (společné hraní koled). Vstupné na koncert zdarma. Od 17.30 hodin proběhne na náměstí slavnostní rozsvícení vánočního stromu. V programu vystoupí děti z MŠ a ZŠ, zazní i sváteční slovo paní farářky Jaluškové a paní starostky. Občerstvení na místě a prodej drobných dárků od dětí z místní mateřské školy.
* Obecní úřad v Pěnčíně srdečně zve na vystoupení Pražské komorní zpěvohry na motivy operety Járy Beneše „NA TÝ LOUCE ZELENÝ“. Účinkují pražští herci, v hlavní roli: Josef Zíma. Režie: M. Grisa. Vstupné 80 Kč. Kulturní dům Pěnčín, začátek v 17.00 hodin.

 

ZA HUMNY

* LIBOŠOVICE: Obecně prospěšná společnost pro Český ráj a Místní akční skupina Český ráj a Střední Pojizeří pořádají v Hotelu Český ráj v Libošovicích tradiční cyklus podzimních besed „Posezení se zajímavými lidmi“:

* Pátek 5. listopadu od 19.00 hodin: PO ČESKU s rozhlasovým a televizním moderátorem VÁCLAVEM ŽMOLÍKEM.

* Pátek 12. listopadu od 19.00 hodin: PAVEL KVEREK. Slavíci – láska na celý život.

* Pátek 19. listopadu od 19.00 hodin: PAVEL BIČIŠTĚ – PUTOVÁNÍ DALMÁCIÍ. Místa, která možná znáte, pohledem profesionálního průvodce.

 

OSTATNÍ NABÍDKA

 

* MATEŘSKÉ CENTRUM NÁRUČ. Provozovny: Skálova 540, Hruborohozecká 388, Turnov, www.naruc.cz, naruc.turnov@seznam.cz , tel. 775 964 314.

Pravidelný každodenní program najdete na webových stránkách, z mimořádného programu vybíráme:

* 6. listopadu od 9.00 do 12.00 hodin: Jak se stát úspěšným rodičem spokojených dětí – listopadový kurz.

* 11. listopadu od 16.30 hodin: Martinská slavnost,  lampionkový průvod za pokladem.

* 13. listopadu od 9.00 do 12.00 hodin: Jak jsem našel mámu a tátu aneb otevřená náruč pěstounských rodin – beseda o pěstounské péči (určeno pro širokou veřejnost).

* 23. listopadu v 9.00 a v 16.00 hodin: Adventní výtvarná dílna (s sebou přineste korpus na věnec a svíčky). Od 16.00 hodin také kontaktní setkání v klubu dvojčat s výtvarnou dílničkou.

* 26. listopadu od 16.00 hodin: Spirála aneb slavnostní otevření adventu – tradiční akce v Náruči.

 

* RODINNÉ CENTRUM ÚSMĚV, Přepeře, čp. 85 (vedle pošty v centru obce), tel. 603 444 904, www.rcusmev.cz , rcusmev@centrum.cz . Herna je otevřena od pondělí do pátku od 8.00 do 15.00 hodin. Program každý den dopoledne pro rodiče s dětmi; možnost hlídání dětí. Mimořádný program:

* Každý čtvrtek meditace od 19.00 do 21.00 hodin.

* Každý pátek od 16.00 hodin léčivý výklad karet nebo rodinné konstelace s Janou Folprechtovou

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.