LEDNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Průběžně aktualizovánoPo nadstandardní nabídce akcí v prosinci přichází v lednu tradiční útlum. V Turnově to ale moc neplatí, i lednová nabídka je bohatá. Jsou tu akce knihovny i KCT, probíhat bude Tříkrálová sbírka, v Rovensku se uskuteční setkání k uctění parašutistů ze skupiny Antimony, proběhne vůbec první reprezentační ples ZUŠ k 70. výročí školy. Závěr měsíce bude patřit masopustu, na Dlaskově statku se setkání koná 30. ledna – masopust, ale i třeba Velikonoce budou letos o něco dříve…

CENTRUM PRO RODINU NÁRUČ, o. s., Skálova 540, Turnov; www.naruc.cz, naruc.turnov@seznam.cz, tel. 775 964 314775 964 314. V programu mj. najdete:
* Úterý 12. 1. od 10.00 hodin: REFLEXNÍ MASÁŽE DĚTÍ
* Čtvrtek 14. 1., 15.00 až 17.00 hodin: OTEVŘENÁ NÁRUČ PRO ZÁJEMCE O PĚSTOUNSKOU PÉČI
* Čtvrtek 21. 1. od 18.00 hodin:SETKÁNÍ CELIAKŮ
* Čtvrtek 28. 1. od 16.00 hodin: VYSTOUPENÍ MALÝCH TANEČNIC

Program na každý den:

Pátek 1. ledna 2016
* NOVOROČNÍ OHŇOSTROJ v Turnově na autobusovém nádraží.

Úterý 5. ledna
* KLUB MATÝSEK.
Lednové setkání s předškoláky z mateřských škol na téma zápis do školy se blíží. Na děti se těší Eva Kordová. Dětské oddělení knihovny od 14.00 hodin.
* ORIGAMI PÁRTY. V tvořivé dílně máte možnost vyzkoušet si zábavnou papírovou technikou origami pod vedením výtvarnice Lady Capouškové. Materiály na výrobu k dispozici, ovšem máte-li možnost, přineste si nepomačkané zbytky vánočního balicího papíru, staré notové papíry nebo listy z vyřazených knížek – vaše dílka tak budou ještě originálnější!  Přízemí ICM městské knihovny od 15.00 do 18.00 hodin.
* TREK DO BC KANCHENJUNGY – Cestovatelský klub, na kterém vás cestovatelka Radka Tkačíková zavede do málo známé oblasti východního Nepálu pod třetí nejvyšší horu světa, posvátnou Kanchenjungu. Kino Sféra od 18.00 hodin, vstupné 70 Kč.

Středa 6. a čtvrtek 7. ledna
* TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA
proběhne v Turnově a okolí, výtěžek bude určen Skautskému středisku Štika Turnov, které mj. zamýšlí odkoupit „ostrov“, kde se nachází jejich klubovny. Nabízíme možnost po domluvě (tel. 777 200 082) navštívit zájemce o přispění kdekoli na turnovské adrese. Návštěva skupinky zpívajících králů v přestrojení je jistě velkým zážitkem nejen pro děti…

Pátek 8. ledna
* KLUB ČESKÝCH TURISTŮ Sokol Turnov pro vás opět připravil cestovatelské podvečery CESTOVNÍK s promítáním z celého světa. Promítání se koná v zasedací místnosti turnovské sokolovny každý druhý pátek od 18.00 hodin. Tentokrát vás provedou Vendula a Luděk Šubertovi po Bolívii.

Sobota 9. ledna
* ANTIMONY 2016.
Rota Nazdar a město Rovensko pod Troskami zvou širokou veřejnost na pietní vzpomínku konanou na paměť tragického konce paraskupiny Antimony. Začátek ve 13.00 hodin na rovenském náměstí před pamětními deskami u radnice.
* 1. REPREZENTAČNÍ PLES ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY TURNOV k 70. výročí školy. Velký sál KC Střelnice Turnov, vstupné 200 Kč. Vstupenky v předprodeji v KC Turnov. Program:
19.30 – 20.00 Velký dechový orchestr ZUŠ
20.00 – Zahájení plesu a vystoupení Komorního smyčcového orchestru ZUŠ
20.20 – Big Band ZUŠ a předtančení žáků tanečního oboru
21.30 – Big Band Relax Přemysla Vlasty

Úterý 12. ledna
* KOUZLO RUČNÍHO PAPÍRU.
Výtvarná tvůrčí dílna pro veřejnost. Přijďte si vyzkoušet, udělat papír vlastníma rukama. Budeme tvořit nejen listy papíru, ale také tácky, korálky a další pěknosti, které nás napadnou. Vítáme zájemce všeho věku. Výtvarná dílna Žluté ponorky v Husově ulici od 14.00 do 17.00 hodin. Vstupné děti 20 Kč, dospělí 50 Kč.
* VEČER NA SBOŘE na téma „Proč lidé utíkají z Blízkého východu?“ – pohledy zblízka. Život v syrském městě Homsu před válkou a nyní očima lékařky Fakultní nemocnice Motol MUDr. Samíry Sibaiové, která v tomto městě prožila dětství. Zkušenosti koordinátorky pomoci uprchlíkům z organizace Člověk v tísni připojí Naďa Aliová. Pořádají Ochranovský sbor při ČCE v Turnově a Městská knihovna Antonína Marka. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 18.00 hodin.
* DANIEL RAUS A PETR VIZINA. V lednovém pokračování literárního pořadu se setkáme s Danielem Rausem, autorem nového přebásnění starozákonní knihy Job, která nedávno vyšla jako audiokniha. Kavárna KUS na Střelnici od 19.00 hodin. Vstupné volné.

Středa 13. ledna
* TŘI ZASTAVENÍ S ANTONÍNEM MARKEM
. V rámci projektu „Aktivní senior“ se pro obyvatele penzionu a další zájemce z řad veřejnosti uskuteční pořad k 230. výročí narození turnovského rodáka a významné osobnosti našeho regionu. Přednáší PhDr. Květoslava Hnízdová, citace textů Eva Kordová. Klubovna DD Pohoda od 14.00 hodin.
* KLUB ZAČÍNAJÍCÍCH AUTORŮ. Další setkání klubu pro začínající básníky i prozaiky. Přijďte prezentovat svá díla, diskutovat o psaní a načerpat inspiraci. Klub je určen všem autorům od šestnácti let. Organizuje knihovnice Pavlína Skálová. Sálek knihovny A. Marka od 17.30 hodin.
* DUO JAMAHA. KC Střelnice od 18.00 hodin.

Čtvrtek 14. ledna
* HUDBA V PROMENÁCH ČASU
. Svět slavných hudebních děl představí houslista František Lamač. Určeno pro návštěvníky „Klubu aktivní senior“ a ostatní zájemce z řad veřejnosti. Penzion Žižkova od 14.00 hodin.
* …A NA HRUŠCE SEDÍ DIKTÁTOR… Hra „…a na hrušce sedí diktátor“ autorů Jaroslava Gillara a Vladimíra Škutiny je groteskou o světě, v němž žijeme. Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 350 Kč, na místě 390 Kč.

Sobota 16. ledna
* ČLENSKÁ SCHŮZE ČESKÉHO RYBÁŘSKÉHO SVAZU,
z. s., místní organizace Turnov, se uskuteční v sobotu 16. ledna v městském divadle od 8.30 hodin. Kontakt na jednatele: jednatel@crsmoturnov.cz
* CESTOPISY BIBLICKOU HISTORIÍ. Setkání, která mění život aneb z Ur až do Egypta. Sborový dům Církve adventistů sedmého dne (Turnov, Nádražní 1130), začátek v 15.00 hodin. Obrázky z cest Abrahama starověkou Babylonií a Egyptem, reálie tehdejší doby a život lidí jeho doby.
* Volej&basketBÁLL. KC Střelnice od 20.00 hodin. Hrají „Levou rukou“. Vstupné 150 Kč, předprodej v KCT a Sportcentru ve Skálově ulici.

Neděle 17. ledna
n201601081948_vakci_05_016_knihovna* ZIMNÍ – BAMBULKOVÁ  – VLOČKOVÁ A KRABIČKOVÁ DÍLNA
. Výroba sněženek, vloček, bambulek a ozdobných krabiček společně rodiče s dětmi pod vedením lektorek Evy Šrajerové, Simony Bakešové a Ivy Dalerové. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 14.00 hodin.

Pondělí 18. ledna
* SETKÁNÍ S PŘÍBĚHEM A PÍSNIČKOU
. Pořad s aktivním zapojením posluchačů na téma lidová  písnička a lidové vyprávění příběhů, pohádek a pověstí. Účinkují  Eva Kordová a Jarmila Enochová. Klubovna penzionu Výšinka od 14.00 hodin.

Úterý 19. ledna
* VEČER NA SBOŘE – LADISLAV KAROUŠEK
. Monografii o významném turnovském malíři Ladislavu Karouškovi představí veřejnosti v průvodním slově Jiří Urban a Martin Rejman. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 18.00 hodin.
* BAJKAL III. Po velkém loňském ohlasu vás zveme na třetí vyprávění o dobrodružstvích Marka Šimíčka z cestování po Bajkalu, které bude zase trochu jiné než ta předcházející. Poutavé vyprávění zkušeného cestovatele vás čeká v úterý 19. ledna stejně jako většina těchto besed v kině Sféra. Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 70 Kč.

Středa 20. ledna
* SVĚTÁCI.
Parta tří fasádníků od Velhartic pracuje v Praze, v tom zářivém, velikém hlavním městě plném lákadel, zábavy a bujarého nočního života. Notoricky známou filmovou komedii uvádí na divadelní jeviště v režii Lumíra Olšovského Divadelní společnost Háta. V hlavních rolích se objeví populární tváře jako Mahulena Bočanová, Adéla Gondíková nebo Monika Absolonová. Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 350 Kč, na místě 390 Kč.

Čtvrtek 21. ledna
* CANTO DOLCE – PŘÍBĚHY LÁSKY
. Program je sestaven z árií slavných italských autorů nejkrásnějších světových melodií – Pergolessi, Caccini, Scarlatti, Marcello, Caldara, Monteverdi – za doprovodu klavíru, cembala, nebo komorního orchestru. O sólové party se podělí Anna Hlavenková a Edita Adlerová. Vše za klavírního doprovodu Marcely Šestákové. Turnovský hudební večer. Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč.

Pátek 22. ledna
* KLUB ČESKÝCH TURISTŮ
Sokol Turnov pro vás opět připravil cestovatelské podvečery CESTOVNÍK s promítáním z celého světa. Promítání se koná v zasedací místnosti turnovské sokolovny každý druhý pátek od 18.00 hodin. Tentokrát vás provedou Monika a Milan Vrabcovi po zemích střední Ameriky: Honduras, Belize, Guatemala a Salvador.

Sobota 23. ledna
* ČTYŘLÍSTEK NA CESTÁCH
. Známí hrdinové se vypraví do pohádky a zažijí tam zase jedno ze svých velkých a neopakovatelných dobrodružství. Městské divadlo od 10.00 hodin. Vstupné 50 Kč.
n201601081944_vakci_04_016_sychrov* 6. ZÁMECKÝ MASOPUST NA ZÁMKU SYCHROV. Zámecký park od 9.00 do 16.00 hodin. Tradiční česká řemesla (sklář, keramik, výrobce dřevěných hraček…) doplní klasická zabíjačka, která neodmyslitelně k masopustu patří, zrovna tak jako sladkosti z kynutého těsta. Náladu celé akce podtrhne národopisný soubor Krkonošský horal z Vrchlabí a folklorní soubor Horačky. Více na www.zamek-sychrov.cz.
* ANČERLOVO KVARTETO – koncert. Zazní díla B. Smetany a L. Janáčka. KD Tatobity od 16.00 hodin. Zve Občanské sdružení Dědina.
* TRADIČNÍ MYSLIVECKÝ PLES v sokolovně v Přepeřích. Bohatá tombola a myslivecká kuchyně. Předprodej vstupenek v Hospůdce Na Návsi. K tanci a poslechu hrají Veselí pozůstalí, vstupné 120 Kč, začátek ve 20.00 hodin. Pořádá MS Český ráj Přepeře.
* FOTBALOVÝ BÁL – 5 ročník. K tanci a poslechu bude hrát Michal David revival, bude připraven welcomdrink a bohatá tombola. Srdečně zve TJ Sokol a Město Rovensko pod Troskami. Začátek v 19.30 hod. v sále radnice.

Pondělí 25. ledna
* Od 18.00 hodin bude slavena MŠE SVATÁ v kapli Navštívení Panny Marie v Mašově na návsi.

Úterý 26. ledna
* PŘEKROČ HRANICE.
Že jsou zahraniční zkušenost a skvělá znalost cizího jazyka dnes takřka nezbytností pro uplatnění na trhu práce, se dávno ví. Možností, které mladí lidé mají, kam a za jakým účelem se do zahraničí vydat, je spousta, ovšem jak se v nich vyznat? ICM zve proto všechny studenty, mladé lidi a jejich rodiče na informační odpoledne, kde se dozvědí vše o zahraničních brigádách a práci, o studiu, jazykových kurzech a dobrovolnických programech. Vše zdarma. ICM v přízemí knihovny A. Marka od 15.00 do 18.00 hodin.
* HANA MARIE KÖRNEROVÁ. Hostem Ivo Šmoldase na talk show Pohovka bude spisovatelka Hana Marie Körnerová. Její nejznámější knihou je bezesporu román Andělská tvář, který byl v roce 2002 také zfilmován. Spisovatelka Hana Marie Körnerová psala od dětství do šuplíku, její první román Pán hor vyšel až v roce 1993. Městské divadlo od 19.00 hodin. Vstupné 200 Kč, senioři na OSV 140 Kč.

Středa 27. ledna
* JERUZALÉM: MĚSTO TŘÍ NÁBOŽENSTVÍ.
Přednáška Ing. Jana Neubauera. Sál ZUŠ na náměstí Českého ráje od 17.00 hodin. Zve Synagoga Turnov u příležitosti Dne památky obětí holokaustu.

Pátek 29. ledna
* 7. ROČNÍK MĚSTSKÉHO PLESU
. K tanci a poslechu bude hrát orchestr Ladislava Bareše, kulturní program s půlnočním překvapením… Zve město Turnov. KC Střelnice od 20.00 hodin.
n201601081655_vakci_03_016_topol* TAKOVEJ BAREVNEJ VOCAS LETÍCÍ KOMETY. Kino v KD Kacanovy! Vzpomínkový večer na Filipa Topola s produkcí celovečerního dokumentárního filmu vyprávějícího o Filipu Topolovi, skladateli, textaři, klavíristovi a zpěvákovi skupiny Psí vojáci, jehož tvorba zasáhla tři generace. KD Kacanovy, začátek ve 20.00 hodin vstupné 100 Kč. (Premiéra filmu byla 25. září 2015.)

Sobota 30. ledna
* MASOPUST V RADIMOVICÍCH.
Začátek v 11.00 hodin. Představení tradičních masek, divadelní představení a pochování basy. Vítěz soutěže „O nejlepší masopustní koblihu“ získá putovní pohár. Pro všechny návštěvníky jsou připraveny výborné masopustní pochoutky. Více na www.radimovice.cz.
* CESTOPISY BIBLICKOU HISTORIÍ. Jak nalézt nejkrásnější vodopády aneb bez vody není život. Sborový dům Církve adventistů sedmého dne (Turnov, Nádražní 1130), začátek v 15.00 hodin. Vysvobození z Egypta a cesta Sinajskou pouští jsou představeny v obrazech ze života Mojžíše a jeho současníků.
* MASOPUST NA DLASKOVĚ STATKU. Masopustní obchůzka na Dlaskově statku letos proběhne v podání folklórního souboru Horačky. Návštěvníci si budou moci prohlédnout všechny tradiční masky: Turky, kominíky,
slaměné, nevěstu, ženicha, šašky, ženušku, židy, medvěda a mnohé další. Chybět nebudou tradiční speciality domácí zabijačky, masopustní koblihy a samozřejmě i dobré moky pro zahřátí. Program:
12.00 Občerstvení v duchu staročeské zabíjačky.
12.00 – 13.30 Masopustní průvod masek s folklórním souborem Horačky z Podještědí (Bukovina, Dolánky – Rakoušův sroubek, Ábelův mlýn, Dlaskův statek – tanec s hospodářem a hospodyní Dlaskova statku).
13.30 Představení jednotlivých masopustních masek a vysvětlení jejich smyslu a funkce. Zahájení masopustu – žádost Laufra o převzetí vlády nad vesnicí, předání klíčů starostou města, představování masek s muzikou. Vystoupení folklórního souboru Horačky…

Úterý 2. února
* KANADA
. Cestovatelský klub. Průvodcem bude Libor Turek. Kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 70 Kč.

Neděle 31. ledna
* JAZZOVÝ PODVEČER
v pizzerii Maškovka. Opět se můžete těšit na jazzovou Maškovku. Hrát vám bude Lédl Jazz Q a Petr Janovec Bandy z Mnichova Hradiště. Vstupné 50 Kč, začátek v 18.00 hodin.

Sobota 6. února
* MASOPUST V ROVENSKU POD TROSKAMI.
Tradiční masopustní veselí. Začátek ve 14.30 hodin, průvod projde celým městem.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.