KULTURNÍ POZVÁNKY DRUHÉ POLOVINY ÚNORA VE ZNAMENÍ KLENOTNICE, MASOPUSTU A MODRÉHO KOCOURA

0

Druhá polovina února bude ve znamení dvou akcí Muzea Českého ráje. Ve středu 17. února bude za účasti řady čestných hostů otevřena nová klenotnice, v sobotu 20. února se uskuteční masopust na Dlaskově statku. Jak už bývá v únoru tradicí, uskuteční se i několik plesů (například reprezentační ples turnovských sportovců), závěr února bude patřit tradiční divadelní přehlídce Modrý kocour. V Turnově ve druhé půli února vystoupí také kontroverzní dvojice Eva a Vašek…

Pondělí 15. února
* ŘEMESLNICKÉ PŘÍBĚHY A PÍSNIČKY. V rámci projektu „Aktivně proti stáří“ pokračuje tvořivé setkávání s Jarmilou Enochovou a Evou Kordovou. Program je finančně podpořen sociálním fondem MěÚ Turnov. Klubovna Penzionu v Žižkově ulici, začátek ve 14.00 hodin.

* Představení knihy ŽENY V BIBLI, ŽENY DNES. Přednáška Terezie Dubinové z turnovské synagogy na téma návratu ženského prvku ve stávajících i nových duchovních proudech. Koná se v malém sálku městské knihovny, začátek v 17.00 hodin.

 

Úterý 16. února

* Cestovatelský klub: NEPÁL A TIBET. Další setkání s MUDr. Boháčovou a jejími bohatými cestovatelskými zážitky a poznatky nás zavede do míst, která jsme již mohli v našich pořadech obdivovat, obvykle však ve sportovním podání horolezců či milovníků hor. Tentokrát na ně pohlédneme z trochu jiné strany, jako na objekty chráněné UNESCO. K přednášce se váže i výstava autorčiných fotografií opět z těchto míst. Městské divadlo, začátek v 18.00 hodin.

 

Středa 17. února

* 557. koncert Turnovských hudebních večerů: JÁ, TRUBADÚR. Večer slavných árií a písní pro tenor a klavír.

Vystoupí tenorista Vítězslav Vít, klavírní doprovod Marie Riegelová. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

* Slavnostní otevření stále expozice KLENOTNICE v turnovském Muzeu Českého ráje. Začátek ve 14.00 hodin. Akce je pořádána ve spolupráci s Libereckým krajem, SUPŠ a VOŠ Turnov. V kulturním programu vystoupí duo Martin Hybler a Ivan Hájek. Po slavnostním zahájení bude probíhat komentovaná prohlídka Klenotnice s jejím autorem Miroslavem Coganem.

* POHÁDKA O MALÉM TYGROVI. Pohádkový podvečer pro rodiče s dětmi je pořádán zároveň také pro mateřské centrum Náruč k jeho 10. výročí vzniku. Dětské oddělení turnovské knihovny, začátek v 16.00 hodin.

 

Čtvrtek 18. února

* SETKÁNÍ S PŘÍBĚHEM A PÍSNIČKOU. Tvořivé setkání z prvního cyklu projektu pro seniory Aktivně proti stáří. Slovem provází Eva Kordová, hraje a zpívá Jarmila Enochová. Program je finančně podpořen sociálním fondem MěÚ Turnov. Klubovna zdravotně sociálních služeb na Výšince, začátek ve 14.00 hodin.

* V 17.00 hodin začíná v sále radnice v Rovensku pod Troskami beseda s Václavem Větvičkou, předním českým odborníkem na rostliny a stromy (v televizi se s ním každý týden setkáváte v pořadu „Receptář“, kde radí, jak se starat o stromoví a květenu). Beseda nese název: CESTY ZA POZNÁNÍM, TENTOKRÁT DO ŘÍŠE ROSTLIN.

* LET´S BLUES. Koncert turnovské rockové kapely. KC Střelnice, začátek v 19.00 hodin.

* NAŠTĚKANÁ. Další příležitost pro příznivce dámského divadelního souboru Nakafráno. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

 

Pátek 19. února

* Maturitní ples 4. ročníku turnovského gymnázia. K tanci a poslechu hraje skupina Veselí pozůstalí, KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin. Vstupenky v předprodeji v kanceláři gymnázia.

 

Sobota 20. února

* BUDULÍNEK MANDELINKA. Pohádka pro děti. Městské divadlo, začátek v 10.00 hodin.

* MASOPUST na Dlaskově statku aneb Panímámo pečte šišky, medvědáři dou… Od 10.00 hodin je připravena pravá staročeská zabíjačka, od 14.00 vystoupí folklorní taneční soubor Furiant Malá Bělá. Masky a maškary jsou vítány a mají vstup zdarma. Připraveno bude také tradiční zabíjačkové občerstvení.
* 1. REPREZENTAČNÍ SPORTOVNÍ PLES. KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin. Více na www.tjturnov.cz

Neděle 21. února

* TOM – premiéra nového představení Turnovského divadelního studia A. Marek. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

 

Neděle 21. a pondělí 22. února

* RUSKO – ZEMĚ PLNÁ PŘEKVAPENÍ. Nová diashow známého cestovatele Leoše Šimánka. Bio Ráj, začátky v neděli v 15.00 a 19.00 hodin, v pondělí v 19.00 hodin.

 

Úterý 23. února

* ŘEMESLNICKÉ PŘÍBĚHY A PÍSNIČKY. V rámci projektu Aktivně proti stáří pokračujeme v dalším tvořivém setkávání s Jarmilou Enochovou a Evou Kordovou. Program je finančně podpořen sociálním fondem MěÚ Turnov. Klubovna DD Pohoda, začátek ve 14.00 hodin.

* EVA A VAŠEK. Tříhodinový koncert známých a oblíbených písniček k tanci i poslechu, prodej mnoha druhů hudebních nosičů, knih apod. KC Střelnice, začátek v 18.00 hodin.

 

Čtvrtek 25. února

* KARNEVALOVÉ MASKY. Výtvarná dílna pro veřejnost. Vše, co si vyrobíte, si odnesete také domů. Žlutá ponorka, Husova ulice, od 14.00 do 18.00 hodin.

* DUCHOVNÍ VZTAH MEZI LIDMI A JEJICH KRAJEM. Beseda s turnovským rodákem Janem Nepomukem Jiřištěm (36), který vystudoval katolickou teologickou fakultu UK v Praze a do roku 2002 byl členem rytířského řádu křížovníků s červenou hvězdou. V současné době působí jako farář v Bělé pod Bezdězem. Věnuje se také problematice obnovy památek v diecézní památkové komisi litoměřického biskupství a v komisi ministra kultury ČR pro památkový fond Libereckého kraje. Besedu pořádá o. s. Dědina. Restaurace U Studničků v Tatobitech, začátek v 19.00 hodin.

 

Čtvrtek 25. – neděle 28. února

* Přehlídka amatérského divadla MODRÝ KOCOUR 2010. Víc než dvacet divadelních představení v turnovském divadle a kině.

 

Sobota 27. února

* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE. Hraje dechová hudba Turnovanka. Hasičárna Daliměřice, začátek v 16.00 hodin.

* TURN IT ON 2010. Teď se poprvé na „Střeláku“ můžete těšit na drumandbassovou & breakbeatovou noc. Nebude nouze o zajímavé djské tváře jako je Dj R-chitect,  mixmastery Dj Vibezooma a Dj Swega a hlavní hvězdu večera DJku Babe LN – jedna z prvních Djanes v Čechách. KC Střelnice, začátek ve 21.00 hodin.

* KLOKOČSKÝ BÁL. Hraje skupina Gradace s Petrem Janusem, vystoupí lomnické mažoretky „Popelky“. Sokolovna v Loučkách u Turnova, začátek ve 20.00 hodin.

 

Neděle 28. února

* DÍLNA KOŽENÁ. Tvořivá výtvarná dílna pro rodiče s dětmi, kterou povedou manželé Dobra a Jaroslav Obročníkovi. Dětské oddělení turnovské knihovny, začátek ve 14.00 hodin.

 

PROGRAM CENTRA PRO RODINU NÁRUČ

Provozovny: Skálova 540, Hruborohozecká 388, Turnov, www.naruc.cz , naruc.turnov@seznam.cz , tel. 775 964 314. Tvořivé pondělky v sokolovně – malování na sklo, tvořivé pátky v Hasičárně – drátování.

* Úterý 16. února

– 10.00 Beseda na téma liposukce, depilace a botoxu s MUDr. Romanem Palušákem.

– Krásná maminka – kadeřnice, pro členy na objednání.

* Pátek 19. února

– 16.00 – 18.00 Karneval Klubu dvojčat (a nejen pro dvojčátka) – soutěže, písničky, tanečky…

* Úterý 23. února

– 10.00 Mimi klub – vítání nových členů Náruče.

 

PROGRAM KINA V TURNOVĚ, ŽIŽKOVĚ ULICI (Bio Ráj)

* Pondělí 15. a úterý 16. února od 20.00 hodin: SHERLOCK HOLMES. Film USA. Nové dynamické zpracování nejznámějšího díla sira Arthura Conana Doyla.

* Středa 17. února od 20.00 hodin: AŤ VEJDE TEN PRAVÝ. Švédský horor (filmový klub). Outsiderský hrdina filmu, dvanáctiletý Oskar, žije na švédském sídlišti. Zde se setkává se stejně starou dívkou Eli, která se právě přistěhovala. Záhadná Eli ho svým podivným chováním přitahuje…

* Čtvrtek 18. února od 20.00 hodin: ZOUFALCI. Premiéra české komedie. Jak být spokojený a přitom nebýt sám? Komedie o šestici bilancujících třicátníků. Jsou dlouholetí přátelé a postupně se všichni přestěhovali z Jablonce do Prahy. Po společném setkání na večírku ve svém rodném městě je jim jedno jasné – vědí, co v životě nechtějí, ale zároveň ještě nepřišli na to, co by chtěli.

* Pátek 19. a sobota 20. února od 20.00 hodin: SAMEC. Komedie USA o notorickém svůdníkovi, který si vybírá zkušenější partnerky. Nikki (Ashton Kutscher) si je velmi dobře vědom svých kvalit a dovede jich náležitě využít. S lehkostí sobě vlastní dokáže okouzlit kteroukoli ženu, na kterou se podívá…

* Středa 24. února od 20.00 hodin: HAROLD A MAUDE (filmový klub PROJEKT 100). Milostný příběh dvacetiletého Harolda, posedlého smrtí, a téměř osmdesátileté Maude, vychutnávající život plnými doušky, není zrovna běžný námět na hollywoodský film, ale počátek 70. let také nebyla běžná doba. Drama USA.

 

KINO ANDROVNA MALÁ SKÁLA

www.androvna.cz

Pátek 5. února od 20.00 hodin: Šest tváří Boba Dylana

Sobota 6. února od 20.00 hodin: Amarcord

Sobota 13. února od 20.00 hodin: Pouta – autorské promítání za účasti režiséra filmu Radima Špačka

Pátek 19. února od 20.00 hodin: Předčítač (The Reader)

Sobota 20. února od 20.00 hodin: Ďáblova dílna

Pátek 26. února od 20.00 hodin: Neviditelné děti

 

RŮZNÉ

* Mažoretky Perličky Turnov vyzývají všechny dospěláky, kteří mají chuť a nestydí se, nechť se přihlásí do nově vzniklého družstva mažoretkového souboru Perličky, a to Perličky -MATADOŘI. Věk ani pohlaví není omezeno. Družstvo je pojato jako mix a bude odborně vedeno stejně jako ostatní družstva v rámci souboru Perličky.

Nikdo nemusí mít žádné obavy, náročnost jednotlivých skladeb je úměrná věku. Každého čeká nenáročná práce s hůlkou či rekvizitou. Vystoupení na veřejnosti je samozřejmostí. Tréninky se konají jednu hodinu týdně navečer v tělocvičně ZŠ v ulici 28. října. Uzávěrka přihlášek do 20. února. Kontakt: www.mazoretky-perlicky.blog.cz , tel.  731 572 641, e-mail: antrik@tiscali.cz

 

VÝSTAVY

* V MUZEU ČESKÉHO RÁJE v Turnově: stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je návštěvníkům otevřené od úterý do pátku od 9.00 do 16.00 hodin. (Dlaskův statek v Dolánkách je v únoru uzavřen – kromě 20. února, kdy se tu koná masopust.)

– V galerii muzea je k vidění vánoční výstava inspirovaná starými recepty z našeho regionu – V babiččině kuchyni od Tří králů do Vánoc. Výstava potrvá do 28. února. K prodeji je i stejnojmenná kniha ředitelky muzea Vladimíry Jakouběové.

– Ve výstavním kabinetu muzea si můžete prohlédnout medaile Jiřího Korce (výstava potrvá do 19. února 2010).
* GALERIE SAFÍR v turnovském muzeu: Můj svět kolem nás. Fotografie Šárky Svobodové a Jana Halíře (výstava potrvá do 13. března).
* MĚSTSKÉ INFOCENTRUM, náměstí Českého ráje. Fotoklub Safír pořádá výstavu fotografií Ondřeje Záruby: Auta trochu jinak (netradiční snímky modelů autíček). Výstava potrvá do 11. února.
* GALERIE GRANÁT, náměstí Českého ráje. Trvalá expozice „Český granátový šperk“, stálá expozice historie těžby českého granátu a jeho zpracování, historie výroby tradičních granátových šperků v družstvu umělecké výroby Granát Turnov. Otevřeno po-pá 9.00 – 12.00 a 13.00 – 17.00 hodin.

* MĚSTSKÁ KNIHOVNA v Jeronýmově ulici. Turnovský Granátek – výstava z historie literárního kroužku ke 40. výročí založení a k 190. výročí založení knihovny v Turnově (galerie na schodech knihovny, potrvá do 31. března). Intuitivní tvorba mladých autorů (kulturní sálek knihovny, výstava potrvá do 31. března 2010).

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.