Liberecký kraj majetkově vstoupí do nemocnice v Semilech

0

Zastupitelé města Semily na svém jednání v pondělí 11. listopadu jednohlasně schválili záměr vstupu Libereckého kraje do společnosti MMN, a. s., prostřednictvím nabytí akcií společnosti v hodnotě až 162,5 mil. Kč, a to za podmínky zachování péče v zařízeních provozovaných MMN, a. s., ve stávajícím rozsahu.
Od počátku letošního roku probíhají mezi vedením měst Semily a Jilemnice a vedením společnosti MMN, a. s., jednání o dalším rozvoji společnosti. Ten je však vázán i na finanční prostředky, které jsou pro realizaci dalšího rozvoje obou nemocnic nezbytné.
„Naše nemocnice se spojením s jilemnickou stala pevnou součástí páteřní sítě nemocnic. O účasti Libereckého kraje jsme uvažovali již v době vzniku MMN, a. s.,“ vysvětluje Lena Mlejnková, starostka města Semily. „Schválení záměru vstupu Libereckého kraje do MMN, a. s., je zásadním rozhodnutím zejména z pohledu možného rozvoje nemocnice. Poté, co se podařilo situaci v semilské nemocnici díky transformaci do společné akciové společnosti stabilizovat, můžeme nyní učinit další krok, tentokrát k rozvoji a potřebným investicím v obou našich nemocnicích. S Libereckým krajem, jako stabilním a silným prvkem, jsme připraveni směřovat naši nemocnici k rozvoji se zachováním rozsahu poskytované péče a zajistit potřebné finanční prostředky.“
Se záměrem vstupu Libereckého kraje do MMN, a. s., vyslovilo souhlas Zastupitelstvo Libereckého kraje. Postup musí ještě schválit zastupitelé Jilemnice.
(Zdroj: TZ města Semily)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.