Chtěl spáchat sebevraždu, pátrací skupina ho našla včas

0

Policisté, profesionální i dobrovolní hasiči hledali 46letého muže. Ten prostřednictvím linky 158 oznámil, že má v úmyslu spáchat sebevraždu. Potom zavěsil. Následné prověrky ukázaly, že se volající nachází na Semilsku, a to přibližně v okolí obce Smrčí. Zdejší terén zahrnuje lom a rozsáhlé lesy.
Pátrací skupinu, která prošla křížem krážem těžko přístupný lom a rozsáhlé okolní lesní porosty, tvořilo 40 příslušníků integrovaného záchranného systému. Společně s policisty se do záchranné akce zapojili i příslušníci Hasičského záchranného sboru a dobrovolní hasiči ze Železného Brodu, Záhoří a Rokytnice. Celá skupina vyrazila od Obecního úřadu v obci Smrčí v 16.00 hodin. Ovšem i po dvouhodinovém důkladném propátrání lomu a dalšímu několikahodinovému pátrání v rojnici v přilehlých lesích, se muže, který hrozil sebevraždou, nedařilo nalézt.
V 18.45 proto nad okolím vzlétl vrtulník letecké služby Policie ČR s termovizí. Vrtulník propátral ze vzduchu lomy Pelechov, Smrčí, Záhoří, Proseč, dále Riegrovu stezku, Krkavčí vyhlídku, Hamštenský vrch včetně Měsíčního údolí a Kozákov, ale po pohřešovaném muži tu nebylo ani stopy.
Obrat nastal až po 19. hodině, kdy se pohřešovaný ozval telefonicky svému blízkému příbuznému, se kterým sice komunikoval velmi zmateně, ale z jeho slov se dalo alespoň přibližně určit, jakým směrem se vydal. Policisté pak pohřešovaného muže objevili zhruba v 19.55. O tom, že na sebevraždu opravdu pomýšlel, svědčilo to, že už měl na stromě uvázanou smyčku z lana. Pátrací skupina ho ale naštěstí našla včas. Muž nebyl nijak zraněn, jen ve špatném psychickém stavu. Proto si ho neprodleně převzal do péče lékař.
Ivana Baláková, KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.