Adventní víkendové pozvánky

0

Předvánoční období je zde, v sobotu můžete odpoledne navštívit Dlaskův statek, kde se koná vůbec první vánoční zpívání, rozsvítí se vánoční stromy téměř v každé obci, v Turnově v neděli vpodvečer. Po celý víkend probíhají Adventní trhy na Sychrově.

Sobota 2. prosince
* BURZA SBĚRATELŮ. Klub filatelistů Turnov pořádá v KC Střelnice od 8.30 do 11.00 hodin burzu sběratelů pohlednic, filatelie, mincí a ostatních sběratelských oborů.
* VÁNOCE NA DLASKOVĚ STATKU. Na závěr návštěvní sezony připravilo Muzeum Českého ráje na Dlaskově statku v Dolánkách již tradiční výstavu, která návštěvníky uvede do přípravy a vlastní oslavy vánočních svátků v bohaté selské usedlosti. Expozice bude otevřena do konce roku. VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ – v sobotu 2. prosince zavítá na Dlaskův statek ve 14.00 hodin hudební uskupení PROVAZ – Sousedský sbor ze Skalan a okolí. V jeho podání si návštěvníci budou moci vyslechnout a zazpívat koledy a adventní gospely. Pro všechny, kdo zavítají na první „Vánoční zpívání“ na Dlaskově statku, bude přichystáno malé pohoštění – pro zahřátí svařené víno, k ochutnávce tradiční calta a perník. Dlaskův statek v Dolánkách je otevřen od 2. do 30. prosince (9.00 – 16.00 hod.). Zavřeno 24. a 25. prosince.
* ADVENTNÍ KONCERT V PŘEPEŘÍCH v kostele svatého Jakuba Staršího. Tentokrát budete mít příležitost slyšet původní sebrané „Železnobrodské koledy“ upravené pro sbor s instrumentálním doprovodem v podání Kostelíčkového pěveckého sboru ze Železného Brodu. Po koncertě bude následovat požehnání vašich adventních věnců. Přineste si svůj adventní věnec a začněte letošní advent s unikátními koledami z našeho kraje. Začátek v 17.00 hodin. Vstupné dobrovolné.
* ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU V MAŠOVĚ. Vystoupí žáci ZŠ A MŠ a dorazí i Mikuláš s nadílkou. Začátek v 17.00 hodin. Již od 14.00 hodin probíhá v místní „hasičárně“ na návsi vánoční tvoření nejen pro děti. Zvou SDH a OV Mašov.
* PLES LYŽAŘŮ. K tanci a poslechu hraje kapela Kanci paní nadlesní. Večerem bude provázet Arnošt Frauenberg známý z TV pořadu Na stojáka. KC Střelnice od 20.00 hodin. Vstupné 200 Kč. Předprodej na recepci KCT.

Sobota 2. a neděle 3. prosince
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV – ADVENTNÍ TRHY. Čestný dvůr zámku Sychrov se o prvním prosincovém víkendu opět promění v místo, kde na vás dýchne atmosféra vánočního času. Vstupné jednotné 50 Kč (www.zamek-sychrov.cz).

Neděle 3. prosince
* ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU. Program na náměstí Českého ráje v Turnově bude zahájen v 16.30 hodin vystoupením dechového souboru ZUŠ. Vystoupí také dětský pěvecký soubor Karmínek pod vedením Jindřicha Bady a dramatický kroužek ZŠ Žižkova pod vedením Jany Kepkové. Představí se i skřítek Turnováček, který společně s dalšími adventními postavami obdaruje přítomné děti sladkou nadílkou. Po dobu trvání akce bude pro provoz náměstí uzavřeno. Rozsvícení vánočního stromu předchází Den pro dětskou knihu v Městské knihovně Antonína Marka od 9.00 do 14.00 hodin.
* MUSICA FORTUNA. Adventní koncert pěveckého sboru. Kostel sv. Mikuláše od 15.00 hodin. Vstupné 80 Kč.
* SICÍLIE, LIPARSKÉ OSTROVY. Cestovatelská přednáška Pavly Bičíkové. KD Lažany od 18.00 hodin. Více na www.bicikova.cz.

Sportovní pozvánky:

Pátek 1. prosince
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Troskovice – Sokol Turnov (21.45), Zimní stadion Ludvíka Koška.

Sobota 2. prosince
* HÁZENÁ, II. liga, ženy: TJ Turnov – Sokol Kobylisy B. Hala TJ od 16.00 hodin. Od 14.00 hodin hrají se stejným týmem druholigové dorostenky.
* STOLNÍ TENIS, divize mužů: Sokol Turnov – Jiskra Nový Bor. Sokolovna ve Skálově ulici od 16.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Všeň-Pojizeří – Modřišice (17.30), Performers – Raptoři (19.45), ZSLK.
* FLORBAL, národní liga mužů, 12. kolo: TJ Turnov – Fortel TJ Kobylisy. Hala TJ od 19.00 hodin.

Neděle 3. prosince
* STOLNÍ TENIS, divize mužů: Sokol Turnov – Loko Česká Lípa. Sokolovna ve Skálově ulici od 10.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Hnanice – Black Hawks (18.30), ZSLK.
* FUTSAL, divize mužů: FC Dalmach Tu. – FC Arsenal Benešov. Hala TJ od 19.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.