Adventní víkendové pozvánky

0

Předvánoční období je zde, v sobotu můžete odpoledne navštívit Dlaskův statek, kde se koná vůbec první vánoční zpívání, rozsvítí se vánoční stromy téměř v každé obci, v Turnově v neděli vpodvečer. Po celý víkend probíhají Adventní trhy na Sychrově.

Sobota 2. prosince
* BURZA SBĚRATELŮ. Klub filatelistů Turnov pořádá v KC Střelnice od 8.30 do 11.00 hodin burzu sběratelů pohlednic, filatelie, mincí a ostatních sběratelských oborů.
* VÁNOCE NA DLASKOVĚ STATKU. Na závěr návštěvní sezony připravilo Muzeum Českého ráje na Dlaskově statku v Dolánkách již tradiční výstavu, která návštěvníky uvede do přípravy a vlastní oslavy vánočních svátků v bohaté selské usedlosti. Expozice bude otevřena do konce roku. VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ – v sobotu 2. prosince zavítá na Dlaskův statek ve 14.00 hodin hudební uskupení PROVAZ – Sousedský sbor ze Skalan a okolí. V jeho podání si návštěvníci budou moci vyslechnout a zazpívat koledy a adventní gospely. Pro všechny, kdo zavítají na první „Vánoční zpívání“ na Dlaskově statku, bude přichystáno malé pohoštění – pro zahřátí svařené víno, k ochutnávce tradiční calta a perník. Dlaskův statek v Dolánkách je otevřen od 2. do 30. prosince (9.00 – 16.00 hod.). Zavřeno 24. a 25. prosince.
* ADVENTNÍ KONCERT V PŘEPEŘÍCH v kostele svatého Jakuba Staršího. Tentokrát budete mít příležitost slyšet původní sebrané „Železnobrodské koledy“ upravené pro sbor s instrumentálním doprovodem v podání Kostelíčkového pěveckého sboru ze Železného Brodu. Po koncertě bude následovat požehnání vašich adventních věnců. Přineste si svůj adventní věnec a začněte letošní advent s unikátními koledami z našeho kraje. Začátek v 17.00 hodin. Vstupné dobrovolné.
* ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU V MAŠOVĚ. Vystoupí žáci ZŠ A MŠ a dorazí i Mikuláš s nadílkou. Začátek v 17.00 hodin. Již od 14.00 hodin probíhá v místní „hasičárně“ na návsi vánoční tvoření nejen pro děti. Zvou SDH a OV Mašov.
* PLES LYŽAŘŮ. K tanci a poslechu hraje kapela Kanci paní nadlesní. Večerem bude provázet Arnošt Frauenberg známý z TV pořadu Na stojáka. KC Střelnice od 20.00 hodin. Vstupné 200 Kč. Předprodej na recepci KCT.

Sobota 2. a neděle 3. prosince
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV – ADVENTNÍ TRHY. Čestný dvůr zámku Sychrov se o prvním prosincovém víkendu opět promění v místo, kde na vás dýchne atmosféra vánočního času. Vstupné jednotné 50 Kč (www.zamek-sychrov.cz).

Neděle 3. prosince
* ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU. Program na náměstí Českého ráje v Turnově bude zahájen v 16.30 hodin vystoupením dechového souboru ZUŠ. Vystoupí také dětský pěvecký soubor Karmínek pod vedením Jindřicha Bady a dramatický kroužek ZŠ Žižkova pod vedením Jany Kepkové. Představí se i skřítek Turnováček, který společně s dalšími adventními postavami obdaruje přítomné děti sladkou nadílkou. Po dobu trvání akce bude pro provoz náměstí uzavřeno. Rozsvícení vánočního stromu předchází Den pro dětskou knihu v Městské knihovně Antonína Marka od 9.00 do 14.00 hodin.
* MUSICA FORTUNA. Adventní koncert pěveckého sboru. Kostel sv. Mikuláše od 15.00 hodin. Vstupné 80 Kč.
* SICÍLIE, LIPARSKÉ OSTROVY. Cestovatelská přednáška Pavly Bičíkové. KD Lažany od 18.00 hodin. Více na www.bicikova.cz.

Sportovní pozvánky:

Pátek 1. prosince
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Troskovice – Sokol Turnov (21.45), Zimní stadion Ludvíka Koška.

Sobota 2. prosince
* HÁZENÁ, II. liga, ženy: TJ Turnov – Sokol Kobylisy B. Hala TJ od 16.00 hodin. Od 14.00 hodin hrají se stejným týmem druholigové dorostenky.
* STOLNÍ TENIS, divize mužů: Sokol Turnov – Jiskra Nový Bor. Sokolovna ve Skálově ulici od 16.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Všeň-Pojizeří – Modřišice (17.30), Performers – Raptoři (19.45), ZSLK.
* FLORBAL, národní liga mužů, 12. kolo: TJ Turnov – Fortel TJ Kobylisy. Hala TJ od 19.00 hodin.

Neděle 3. prosince
* STOLNÍ TENIS, divize mužů: Sokol Turnov – Loko Česká Lípa. Sokolovna ve Skálově ulici od 10.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Hnanice – Black Hawks (18.30), ZSLK.
* FUTSAL, divize mužů: FC Dalmach Tu. – FC Arsenal Benešov. Hala TJ od 19.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.