My Tři králové jdeme k vám,/ štěstí zdraví přejem vám. / Štěstí, zdraví, dlouhá léta,/ my jsme k vám přišli z daleka./ Z daleka je cesta naše, /do Betléma mysl naše. /Co ty, černej, stojíš vzadu,/ vystrkuješ na nás bradu?/ A já černej vystupuju/ a nový rok vám vinšuju. /A my taky vystupujem/ a nový rok vám vinšujem.
V pátek 5. ledna dopoledne putovaly děti z mateřské školy v turnovské ulici 28. října přilehlou částí města a kdo chtěl, tomu zazpívaly koledu. Milé setkání. Jak doplnily doprovázející paní učitelky, navštívily s dětmi takhle na přání několik rodin v okolí, zastavily se například i ve Žluté ponorce. Všude přály zdraví a štěstí v novém roce…
Tři králové je lidové označení pro mudrce – mágy (neboli hvězdopravce), kteří podle novozákonních evangelií navštívili krátce po narození Ježíše v Betlémě a přinesli mu zlato, kadidlo a myrhu. Bible však vůbec neříká, kolik jich bylo i jména Kašpar, Melichar a Baltazar jim byla přisouzena až na základě středověké legendy. V západní liturgické tradici je svátek Tří králů ztotožněn se slavností Zjevení Páně a církev jej na Západě i na Východě slaví 6. ledna. Tento den se píše posvěcenou křídou na dveře domů a chlévů zkratka K+M+B+ nebo latinský ekvivalent C+M+B+ (Casparus-Kašpar). Tyto iniciály Tří králů původně znamenají Christus mansionem benedicat – ať Kristus požehná tomuto příbytku po celý rok, proto se za třetí křížek píše letopočet. Tři křížky symbolizují Nejsvětější trojici, tj. Otce, Syna i Ducha svatého. Nejsou to tedy znaménka „plus“ mezi iniciálami.